İnternet 40 1

300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde başlayan ücretsiz internet uygulaması için yapılan çalışmaların sonuna gelindi.

Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun ortak yürüttüğü çalışma sonucunda 300 bin vatandaşa yeni yılda ücretsiz internet hizmeti sunulacak.

Hizmetten öncelik olarak geliri düşük aileler ve yoksul kişiler yararlanabilecek.Yapılan uygulamanın başlıca amacı herkesin internet hizmetinden yararlanma olanağını arttırma.Bir diğer amacı ise çocukların kötü alışkanlıklar kazandığı ruhsatsız internet kafelerden uzak tutmak olduğu söylenilebilir.

İlk olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenen ailelere verilecek hizmetin belirli şartlar içerisinde sunulacağı belirtildi.Ücretsiz internetin kotalı olacağı şuan için bilinen bilgiler arasında ayrıca güvenli internet çerçevesinde kullanıcıların erişimine izin verilecek.Bu sayede internet üzerinden çocukları ve aileleri kötü içeriklerden uzak tutmak sağlanılacak.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

“300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor!” üzerine 1 yorum

  1. Kadir Tezcan dedi ki:

    Güzel bir makale olmuş teşekkürler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir