Gündem 1

Acun Google’dan Cezayı Yedi!

Google yenilenen yeni algoritmaları nedeniyle Acun’un sitesini, arama motorundan kaldırdı.

Google, bir çok sebepten dolayı sahtekarlık veya üçkağıtçılık ( bug’lardan yararlanma) gibi konularda gözünün yaşına bakmadan gerekeni yapmakta. Google, son zamanlarda Phantom 4 adlı algoritması ile kullanıcıya en iyi sonuçları çıkartmayı hedeflemişti.

Geçtiğimiz günlerde de bir değişiği olan NTV, haberlerinde sanki video varmış gibi göstererek insanların akıllarını karıştırmıştı.  Yapılan bir çok şikayetlerden ötürü ceza almamıştı. ( büyük ihtimalle Google uyarılarını dikkate alarak düzenleme yapmışlardır.) Bu yoldan giderek, Acunn.com‘un yapmış olduğu bir durumdan aldığı uyarılara rağmen geri adım atmadığını düşünebiliriz.

acungoogle

 

Bugün itibarıyla Acun’a ait olan site Acunn.com ile alakalı hiçbir sonuç Google‘da bulunmamakta. Şuan ortalıkta yeni gelen güncelleme ile arama motorlarından silindiği söylense de ortada netleşmiş bir sonuç bulunmamakta. Ayrıca Acunn.com yanında AjansHaber.com‘da cezayı yemiş durumda. Tam olarak ortada neden silindiği ile alakalı bir sonu çıkmasa da bu tür şeylere hepimiz karşıyız.

Ama uzun sürmeyecektir ki Acunn.com, Google ile iletişimi şimdiden sağlamış çözüm yolları bulmakla uğraşıyor olabilirler de. Daha önceden de böyle benzer durumlarla bir çok popüler site buna benzer durumlarla yüz yüze gelmiş, kısa bir zaman sonra tekrardan Google‘da aktif hale gelmişti.

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

“Acun Google’dan Cezayı Yedi!” üzerine 1 yorum

  1. Özgür dedi ki:

    2 Vay anasını Google ile şaka olmaz 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir