Apple Söylenenlere Göre AirPort’unu Piyasadan Çekiyor

Apple 1998 yılından bu yana üretmiş olduğu olan ‘Wi-Fi Rounter‘ cihazını bazı sebeplerden dolayı piyasadan çekme kararı aldı.

1998 yılından bu yana Wi-Fi Rounter‘lar üreten Apple, Bloomberg‘in yapmış olduğu habere göre şirket bu alanda çekilme kararı aldı. Üretmiş olduğu AirPort olarak adlandırılan Wi-Fi Rounter, Apple için yeteri kadar gelir sağlamadığından dolayı popüler olan başka alanlara yönelmeyi daha çok istiyor. Bir yandan da yılların emeği olup üzücü bir durum oluştursa da Apple için başka alanlara yönelmesi için yeni bir fırsat oluşmuş diyebiliriz.

Geçmişe dönersek Google bir kaç ay önce gerçekleştirmiş olduğu tanıtım etkinliğinde Wi-Fi Rounter için yenilik içeren Google Wi-Fi adlı cihazını duyurmuştu. Rekabet oluşmasıyla birlikte yeni çıkan özellikler bizleri şaşırtmayı başarıyor. En kötüsü ise Apple‘ın bu sektörden çıkışı ile Wi-Fi teknolojisinde yeni bir özelliği görme imkanımız bir sayı azaldı. İlerleyen yıllarda Wi-Fi üzerindeki şaşırtan gelişmeleri dört gözle izliyor olacağız.

 

 

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir