Bilim - Çevre 7 1

Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Çapında Önemli Açıklamalar Yaptı!

Başbakan Binali Yıldırım İstanbul‘da düzenlenen Bilişim Zirvesi 2016‘da bilişim çapında önemli açıklamalarda bulundu.

İstanbul‘da düzenlenen Bilişim Zirvesi 2016‘da Başbakan Binali Yıldırım‘da yer aldı ve bilişim çapında ilgilenen herkesi yakından ilgilendirecek önemli detaylarda açıklamalar yaptı. Önemli konulara değinen Yıldırım, yakın zamanda atacakları bazı konulardan da söz etti.

Başbakan Binali Yıldırım 2023 yılına yönelik dikkat çekici konuşmada bulundu. Yıldırım, 2023 hedeflerinden birisinin Dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasına girmek için teknoloji üretiminin gerçekleşmesiyle ve teknoloji üretimini hızlandırmak ve geliştirmek için her imkanı seferber ettikleri hakkında konuşma gerçekleştirdi.

Yıldırım, şu anda uygulanan vergi sisteminin iletişim sektörünün gelişmesine yönelik olmadığını ve sektörün büyümesini sağlamak ve vergi geliri sağlayacak yeni sisteme geçileceğini, vergi sisteminin bilişim sektörüne sıkıntı vermesinin önüne geçileceği hakkında konuşmalarda bulundu.

Ayrıca Siber Güvenlik konusunda önemli çalışmaların yapıldığı ve üniversitelerde bu alanda yüksek lisans ve doktora çalışmaları hızlandırıldığı ve siber saldırılara karşıda caydırıcı bazı önlemler alınacağını da söyledi.

Konuşmanın tamamını internet üzerinden ufak bir aratma yaparak bütün konuşmayı bulabilirsiniz.

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

“Başbakan Binali Yıldırım Bilişim Çapında Önemli Açıklamalar Yaptı!” üzerine 1 yorum

  1. Hakan dedi ki:

    Umarım ülkemiz siber güvenlik alanında gerekli adımları atar. Çünkü günümüzde bu saldırılar artık devletlere büyük zararlar veriyor. Örnek olarak 21 ekim saldırısı buna en büyük örnektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir