İnternet 50 0

Bilgiyi Görsellerle Sunup Kalıcı Hale Getiren Site : İnfografik

İnfografik tanım olarak yaşadığımız çevreyi, öğrenmemiz gereken bilgileri, gidebileceğimiz mekanları ve etkileşimde bulunduğumuz şeyleri daha iyi tanımak ve öğrenmek için bilginin görseller ve çeşitli tablolar ile sunmak ve anlamayı kolaylaştırmanın bir yoludur.Bugün sizlere tanıtacağım internet sitesi ise çeşitli karmaşık bilgileri adıyla da anlayacağımız gibi bu yolla daha kolay ve anlaşılır hale getirerek bizlere sunuyor. Bu internet sitesinde birçok konuyla ilgili bilgilere infografik yöntemiyle anlatımına rastlayabilirsiniz.

1 Ocak 2013 tarihinde yayına başlayan bu sitedeki değişik kategoriler:ajanslar, dijital dünya, e-ticaret, eğitim, ekonomi, kariyer, politika, portfolyo, sağlık,sosyal medya, spor,tasarım, teknoloji ve yaşam.

Bu internet sayfasında rastladığım bazı konun başlıkları: Türkiye ve dünyada en çok kullanılan emojiler, beden diliniz neyi yansıtıyor, oturma deprem sonrası yapılması gerekenler, Türkiye evlenme ve boşanma raporu, Türkiye’nin en iyi 10 vakıf üniversitesi gibi başlıklı infografik görsellere bu siteden ulaşabilirsiniz.

İnfografik sitesine ulaşmak için buraya tıklayınız.

İsmail Yoldaş’in profil fotoğrafı

İsmail Yoldaş {İsmail Yoldaş}

18Yaşındayım.İnşaat mühendisliği okuyorum.Teknoloji haberlerini takip ediyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir