İnternet 0

Çocuklara Özel Arama Motoru

İnternet gün geçtikçe büyüyor bu büyüme kendisi ile beraber yararlı ve zararlı içeriklerde getiriyor.Belli bir yaş kitlesi bulunmayan internet her yaştan kullanıcıya ev sahipliği yapıyor.Her alanda günlük hayatımıza giren internete çocuklarımızın girmesini engelleyemeyiz fakat buna karşı bir çözüm bulundu.Geliştirilen arama motoru sayesinde çocukların internette özgürce gezinmesine imkan tanınıyor.

Kiddle Nedir ? 

Çocukların sağlığı ve ruhuna zararlı olacak yazı ve görsel barındıran interneti sınırlandırıp özgürce gezinmelerine imkan sağlayan bir arama motoru.

Konuyla ilgili olarak Google’ın çeşitli filtrelemeler ile özel arama motoru oluşturulabilen Google Özel Arama (Google Custom Search) servisinin altyapısını kullanan yeni bir arama motoru karşımıza çıkıyor.

Türkiye’ye henüz gelmedi fakat önümüzdeki dönemlerde geleceğini umuyoruz şuan için sadece İngilizce dil seçeneği mevcut.Kiddle arama motoruna buradan ulaşabilirsiniz.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir