Sinema 0

Darbe Filmine Patent Verilmedi !

Geçtiğimiz günlerde Pana Film‘in yaptığı açıklamada Kurtlar Vadisi Darbe adında bir film duyurmuştu.Bundan yaklaşık 3 ay önce Türk Patent Enstitüsü’ne yapılan patent başvurusu akıllara “Pana Film darbeyi biliyor muydu ?” sorusunu getirdi.

Mayıs ayında satın alınan kurtlarvadisidarbe.com ve kurtlarvadisidarbe.net alan adları üzerine yapılan araştırmalarda bu ayda patent başvurusu yapıldığı da belirlendi.Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan şirketin isim patenti için kuruma Mayıs ayında başvuru yaptığını doğruladı.Yapılan incelemeler sonucu patent başvurusunun iptal edildiğini açıklayan Prof. Dr. Habip Asan darbeden haberleri olabileceği konusu üzerinde durduklarını belirtti.

Sosyal medyada büyüyen olaya Pana Film’den hala bir cevap gelmedi.Milliyet’in haberine göre Türk Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan, Ali Eyüpoğlu ile telefonda görüşerek bir açıklamada bulundu.Prof. Dr. Asan, patent başvurusunun Pana Film tarafından yapıldığını onaylarken aynı zamanda başvurunun da dün itibariyle iptal edildiğini açıkladı.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir