Teknoloji 0

Dünyanın İlk “Transformer”ını üreten Yerli Firma

Son günlerde Türkiye‘de ve dış ülkelerde ilgi gören Transformens BMW, Türk yapımı projesi olan Letrons, Youtube kanalında yapılan proje ile ilgili videoları yüklemiş ve ara sıra tanıtımları için video yüklemeye devam ediyor.

Letrons‘un proje sahibi Türk üreticisi Letvision firması, ilk olarak 2009 yılında açılıyor. Letvision, yapmış olduğu projesi ve tasarımları ile Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve KOSGEB tarafından destek aldı. Projenin ilk modeli olan Antimon 8, 12 kişilik mühendis ekibi ve 4 kişilik idari ekip tarafından Ankara‘da tamamlanmış halini alıyor. Şuanda trafiğe çıkmış değiller ve bir kumanda ile yönetiliyor. Satın almak isteyen kişiler kullanım amacı ile birlikte Letrons‘a başvuruda bulunarak satın alam işlemlerini başlatmış oluyor.

Şuanda projede 5 model bulunmakta. Bunlar ; Antimon 8, Bizmut, Argon, Wolfram ve Tantal modelleridir.

Ayrıca bir diğer ayrıntı ise projenin tam anlamıyla dönüm noktasına gelindiği tarih 1 Nisan 2016 diyebiliriz.

Ayrıca bir gün önce ise resmi tanıtım videosu yayınlanmış bir çok yabancının dikkatini çekmeyi başarmış. Ayrıca Letrons‘a ait bir çok video ise yabancı kanallarda mevcut olarak bulabilirsiniz. ( Video kaynağı olan Letrons ve Letvision kanallarından izlemeniz daha iyi olur. Zaten diğer kanallardaki bütün video içeriği Letvision kanalından alınmış durumda.)

Özet geçmiş olursak böyle bir projenin düşünülmesi,yerli üretim olması ve yapılması gelecek için bir çok konuda ümit ve ışık kaynağı olacağı şüphesiz.

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir