Gündem 0

Facebook Adblock Yazılımlarına Savaş Açtı

Bir çok kişinin karşılıklı gelir kaynağı ettiği bir çok sitelerin büyümesinde etkeni olan reklamlar bazıları tarafından ne yazık ki Adblock eklentileri ile engelleniyor. Buna karşılık olarak ta Facebook harekete geçmeye karar verdi ve harekete geçti. Bir çok Adblock programları veya eklentileri kursanız da artık Facebook buna dur diyerek reklamları görmeye devam edeceksiniz. Şuan Facebook bunu nasıl becereceği bilinmese de gelen bilgilere göre Facebook, Adblock firmalarına para ödemediği söyleniyor. Eğer beni alakadar etmeyen reklamlar gelmesin diyor iseniz ” reklam tercihleri “ aracılıyla reklam tercihlerinizi düzenleyebilirsiniz.

 

Facebook’un bu konuyla ilgili yayınlamış olduğu videosu ;

Facebook tarafından açıklamayı yapan Andrew Bosworth: Facebook reklam destekleyen bir sitedir ve reklamlar Facebook deneyiminin bir parçasıdır onlar yapışkan değildir .Facebook’un yapmaya çalıştığı şeyi daha önce Google yapmaya çalışmış fakat başarılı olamamıştı.

 

Birçoğumuz kötü reklamlar için bu tür programları kullansalar da Facebook’un reklamlarını zararsız ve belirli bir kitleye hitap ettiğini düşünüyorum. Yani, bu adımı atarak iyi yapmışlar diyebilirim. Nede olsa bu işte emek var diyorum

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir