Sosyal Medya 0

Facebook Bazı Sayfalarda Gri Tikleri Kaldırdı

Facebook yerel işletme sayfalarına verilen gri tik normalde her sayfaya verilmiyor fakat bulunan açık sayesinde bu açığı öğrenenler sayfalarına gri tik doğrulaması alıyordu.

Moda haline gelen gri tik açıktan faydalanan bütün sayfalarda mevcuttu.Sadece yerel işletmelere verilen bu gri tik almak kolay bir süreç değil ve herkese verilen bir doğrulama yöntemi değil.

Henüz Türkiye’de bulunmayan doğrulama işlemi sadece ünlü firmalara veriliyor.Bu açık sayesinde gri tik elde etmek çok kolaydı fakat açığı kapatan Facebook ekibi bu açıktan yararlanan bir çok sayfayı kapattı ve bir daha açılamaz hale getirdi.

facebook-gri-tik

Doğrulama Nasıl Yapılıyordu ?

Facebook ayarlarından ülke ve dili gri tik verilen ülkelere göre değiştirerek sayfaya lokasyon ekleniyor.Eklenen lokasyon sizin yerel işletme olduğunuz kanısına varırsa sayfa ayarları sekmesinde sayfa doğrulama butonu çıkınca telefon numarasına gelen kodu giren kullanıcılar gri tik almaya hak kazanıyordu fakat bu açık kapatıldıktan sonra sayfa doğrulama pekte mümkün değil gibi gözüküyor.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir