Sosyal Medya 0

Facebook Hesabını Kalıcı Olarak Kapatma

Son yıllarda artan sosyal medya bağımlılığı ve kullanım artışı bazen olumlu olsa da çoğu zaman olumsuz olarak geri dönüş yapıyor.Facebook da geçici süreliğine kapatma özelliği vardı fakat hesaplar tam olarak kapatılamıyordu.Yeni özellik ile birlikte Facebook hesabı silme aktif edildi.Artık Facebook hesaplarını kalıcı olarak kapatma işlemini herkes gerçekleştirebilir.Bu rehberimiz de sizlere Facebook hesabı silme işlemini anlatacağız.İşte Facebook silme özelliği Türkçe anlatımı.

Silme işlemine başlamadan önce verilerinizi kaybetmek istemiyorsanız  facebook arşiv verileri indirme konusuna bakabilirsiniz.

İlk önce silme işlemine başlamadan Facebook hesabımızda kullandığımız bütün uygulamaları kaldırıyoruz.Uygulamalar bölümüne buradan ulaşabilirsiniz.

facebook-hesap-silme

Uygulamaların yanında bulunan kaldır tuşuna basarak silebiliriz.Uygulamaların hepsini kaldırdıktan sonra Facebook hesap silme işlemine girebiliriz.

Facebook hesap silme sayfasına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.Girdiğimiz sayfada hesabımı sil butonuna tıklamanızın ardından silme işlemi başlayacaktır.

facebook-hesabı-silme

Hesap silme işlemi için Facebook bir şart sunuyor.Hesabımı sil butonuna tıklamanızın ardından 2 hafta boyunca hesaba girmeyeceksiniz ve o hesap üzerinde bir aktivite yapmayacaksınız.Facebook silme destek sayfasına girdiğinde yazılan yazıda hesap silme işleminin başlatılmasının ardından bütün bilgilerin silinmesinin 90 güne kadar ulaşabileceğini ve bu bilgilerin başka insanlar ile paylaşılmayacağını belirtiyor fakat her ne kadar böyle deseler de bilgilerin tam olarak silineceğini düşünmüyoruz.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir