Gündem 0

Filistin Harita Servislerinden Silindi !

Filistini harita servislerinden silen Google, Apple ve Yandex’e tepkiler yağıyor.

Dünyanın en eski şehirlerinden olan Kudüs’ü barındıran Filistin harita servislerinden silindi.Yaptığı yenilikler ile insanların ilgisini çeken ve en çok kullanılan servis olan Google Haritalar bu sefer tepkilere maruz kaldı.Üç semavi din içinde önemli olan Kudüs İslam,Yahudilik ve Hristiyanlık için önemli bir konum teşkil ediyor.

filistin-google-haritalar

Büyük Tepki Yağıyor!

Haritalardan silinmesinden sonra sosyal medyada kısa sürede olay yankılandı.#PalestineIsHere hasthagi ile binlerce kişi bu olayı kınadı.

Eş zamanlı olarak change.org üzerinden başlatılan imza kampanyası 200.000 kişiyi aştı.Kampanyaya katılmak için buraya tıklayabilirsiniz.

filistin-yandex-haritalar

Sorunun şuan bilinçli şekilde yapıldığı veya sistemsel hata olduğu hakkında bir bilgi yok.İlerleyen zamanlarda yapılan açıklamalar ile ortaya çıkacağını düşündüğümüz sorunun hata olmasını temenni ediyoruz gerçekten insanlık adına utanç verici bir durum.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir