Gündem 2

Galaxy Note 7 ABD Uçuşlarında Yasaklandı!

Samsung‘un yapmış olduğu son adımlar ile Galaxy Note 7 ‘sini teslim etmeyen kişiler için karşısında zor günler bekliyor.

Yapılan açıklamaya göre Cumartesi (15.10.2016) tarihinden itibaren ABD‘den gerçekleşen bütün uçuşlar dahilinde Note 7 taşımak yasaklandı. Nakliye Departmanı (DOT)‘un açıklamasına göre  telefonun yangın çıkartma sebebi riski bulundurduğundan böyle bir yasağın getirildiği belirtildi.

Nakliye Departmanı’nın verdiği kararla birlikte Federal Havacılık Yönetimi ve Boruhattı Riskli Maddelerin Güvenliği Yönetim‘in verdiği karar ile uçuşların bütününde yolcuların Note 7 taşıması ve kargo ile uçmasında yasaklandı. Kısacası uçuşların bütününde uçakta Note 7 barındırmak artık tamamen yasak hale getirildi.

Samsung‘un da ikinci defa geri toplama sürecinin başlatılmasıyla birlikte DOT‘un yasaklamasına Samsung destek verdi ve Galaxy Note 7 sahiplerinin en yakın zamanda telefonlarını geri iade etmelerini, ne kadar sinir bozucu bir gelişme olsa da müşterilerimizin can güvenliği önemli olduğunu vurguladı.

 

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

“Galaxy Note 7 ABD Uçuşlarında Yasaklandı!” üzerine 2 yorum

  1. Oğuzhan dedi ki:

    Çok büyük bir hızla gelen Note 7 bu hallere mi düşecekti.

  2. Dekor dedi ki:

    Harika Bir paylasim olmus ellerinize saglik cok Güzel Butun paylasimlarinizi severek okuyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir