Google 2016’da 900 Milyondan Fazla Korsan Linki Kapattı

Ana Sayfa » İnternet » Google 2016’da 900 Milyondan Fazla Korsan Linki Kapattı
Google 2016’da 900 Milyondan Fazla Korsan Linki Kapattı

2016 yılında Google‘da bulunan korsan içerikli 900 milyondan fazla link kapatıldı. DMCA adlı hizmet servisi tarafından 1 milyardan  fazla linke yayından kaldırma linki gönderirken, bunlardan %89’u bu korsan şeffaflık raporuna uyduğu gerekçesiyle 914 milyonu kapatıldı. 2015 yılından beri %100’lük derecede bir artış gösteren bu sayının 2017’de azalacağı tahmin ediliyor.

DMCA website sahiplerinin içeriklerini çalınmaya karşı koruyan ve lisanslayan bir hizmettir. Eğer bir yazınızı yada içeriğinizi biri sizden izinsiz yayınlamış ise dmca.com’a bildiriyorsunuz. Onlarda Google‘a bildiriyor ve Google gereken cezayı uyguluyor. Bunun için önceden dmca.com’dan ücretli yada ücretsiz bir üyelik almanız şart. Bir çok site sahibi bu hizmetten yararlanarak bir çok içeriğini korsanlara karşı koruma sağlıyor.

Google 2016’da 900 Milyondan Fazla Korsan Linki Kapattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

ahmet çim02 Ocak 2017

hırsızlığın sonu böyle olur

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Silinen Herşeyi Geri Getirmeİsminize Ait Bütün İstatistikleri Ortaya Koyan SiteAmazon’dan Kentucky’ye 1,5 Milyar Dolarlık Hava Kargo MerkeziSamsung Çinli Otomotiv Firmasının Hissesini AlıyorVizyona Yeni Çıkacak The Promise Filmine Tepkiler Yağıyor!Ünlülerin Instagram Üzerinden Kazandığı Paralar

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır