Yazılım 15 0

Google Chrome Artık Daha Hızlı Olacak

Chrome hızlandırma çalışmalarına şimdiden başladı, artık Chrome tarayıcısı Chrome 54 sürümünde daha hızlı bir tarayıcı olarak kullanıcıya sunulacak.

Bir çok kullanıcının Google Chrome üzerindeki en büyük sorunlardan birisi olan diğer tarayıcılara karşın kat ve kat RAM yemesi kullanıcıların Chrome‘a olan tepkisi dahada artmasına sebep oluyor. Ama kullanıcıların hala tercih etmelerinin sebeplerinden biriside güvenlik ve hız(sayfa yüklenmeleri) konusunda başarılı olmaları diyebiliriz bunun yanında Opera tarayıcısı da şu aralar Google Chrome‘a baş kaldırması ve bunun yanında vermiş olduğu performans bakımından Chrome‘dan daha üstün olduğunu kanıtlamış durumda.

Bunun üzerine Chrome harekete geçerek bu sorunu azaltma çalışmalarına başlamış durumda. Chrome 54 sürümünde beklenen ortalama hız artışı  %12,5 olarak bekleniyor. Chrome‘da yeni bir sekme açtığınızda ise %14,8 daha hızlı bir şekilde açacak iken sekmeyi yenilediğiniz de %5,9 oranında daha hızlı yüklenecek. Bunların yanında artık Chrome’u açtığınız da önceki sine oranla %16,8 oranında daha hızlı bir şekilde açılacak.

İlerleyen günlerde ise Chrome‘un yeni sürümü olacak Chrome 54 yayınlanması bekleniyor. Bu oranlar doğrultusunda nasıl bir hız beklendiği merak uyandırıyor.

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir