Mobil 10 1

Google Maps’e Harika Güncelleme!

Google Maps‘e gelen yeni bir güncelleme ile dışarı çıktığınızda gideceğiniz yerler için önceden bilgi alabileceksiniz.

Google Maps yeni bir güncelleme ile artık market, restoranların hangi günler ne kadar kalabalık olduğunu görebileceğiz. Ayrıca o mekanın ne kadar kalabalık olduğunu görebiliyorken de o mekan için yeterli veriler bulunuyorsa da mekanın popülerliği ile ilgili rapor bile sunabilme özelliği bulunuyor.

google-maps-live-information

Google, bu güncelleme için yeteri kadar veriyi bulmanın zor olduğu bu nedenle zorlandıkları ve zamanlarını aldıklarını söyledi. Daha detaylı olarak anlatırsak bir yeri arattığımızda mekana ait haftanın günlerine göre ziyaretçi trafiğini gösterirken mekanı aradığınız anda bizlere mekana ait yoğunluğa göre sakin veya dolu olduğu hakkında veri verebiliyor. Ayrıca canlı sonuçlarla birlikte kullanıcıların mekanda ortalama ne kadar zaman geçirdikleri hakkında verileri de sunuyor.

Bu özellik ile insanlar gidecekleri yerler için önceden bilgi alarak erken düşünebilecek ve karar verebilecekler. Veri durumunda ne tür kaynak kullanıldığı bilinmiyor ve ne kadar yeri kapsayacağı şuan olarak ortaya çıkmış durumda değil.

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

“Google Maps’e Harika Güncelleme!” üzerine 1 yorum

  1. Hakan dedi ki:

    Özellikle kafeler için çok hoş bir güncelleme olmuş.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir