Gündem 0

Google, Nexus Telefonlara Sızana 350.000 $ Verecek

Yazılım ve cihaz güvenliği konusuna oldukça ilgi gösteren Google, Mart 2017 ‘ye kadar devam edecek olan Proje Sıfır Güvenlik etkinliği kapsamında cihazlarındaki açıkları bulan ve bu açıkların kapatılmasında yardımcı olacak iyi niyetli hackerlara para desteği sağlayacak.

Google, Proje Sıfır Güvenlik yarışması çerçevesinde Nexus model telefonlara sızanlara 350.000 $ para verileceği açıklandı.

Cihazın güvenliği konusunda oldukça iddialı olan Google yarışma süreci boyunca Nexus 6P ve Nexus 5X modellerini öne çıkararak bu cihazlardaki yazılımsal,donanımsal eksiklerin tamamlanması konusunda destek alacak.

Yarışmada birinci olan kişiye 200.000 $ , ikinci olan kişiye 100.000 $ , üçüncü olan kişiye ise 50.000 $ verileceği açıklandı.Toplam etkinlik masrafı 350.000 $ gibi büyük bir mevla olmasına rağmen kullanıcılara güvenilirlik açısından üst düzey hizmet sağladığının belirtisi.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir