Gündem 0

GSM Operatörleri, Artık Müşteri Hizmetleri İçin Ücret Alamayacak!

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu‘nun yaptığı son açıklamaya göre GSM operatörleri artık bundan sonra müşteri hizmetleri için herhangi bir ücretlendirme uygulayamayacaklar.

Müşteri hizmetlerinin ücretlendirme yaptığından dolayı şikayet alan BTK, ‘ Müşteri hizmetlerinde yapılan aramalara belirli ücretlendirmesi ‘ konusunda yeni kararlar ele alındı. Bundan sonra BTK tarafından yetkilendirilen işletmeler, abonelerine ücretsiz bir şekilde aranan bir numara üzerinden hizmet vermelerini zorunlu olacak. Ücretsiz müşteri hizmetleri kararı için işletmelere 1 Nisan 2017 tarihine kadar süre tanındı.

Alınan bir diğer karar ise halihazırda bulunan ücretli olan müşteri hizmetleri şebeke için arandığında ‘şebeke içi’ arama olarak değerlendirilecek ve bu durumda fiyatlandırılacak.  Ayrıca başka bir operatörün müşteri hizmetleri arandığında abonenin şebeke dışı arama süresinden düşürülecek. Kısacası, paketinde dakika bulunan aboneler müşteri hizmetlerini aradıklarında artık ücret ödemek zorunda kalmayacaklar.

 

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir