Sinema 0

Haftanın Film Önerisi #1

Bir çok filmlerden ayrı olarak bir köpek ve sahibinin arasında geçen dostluk bağını anlatan duygusal anlar yaşatan, yeri geldiği zaman duyguların tavan yaptığı sahneler içeren Amerikan yapımı bir filmdir.

Filmin başrol de ise Richard Gere var. Filmin konusu ise bir kolej profesörünün Japonya’dan gönderilen Akita cinsi yavru köpeğin taşıma sırasında tren istasyonunda kaybedilmesi ve bunun üzerine Parker‘ın ( Richard Gere) bulması ile hikaye başlıyor. İlk başta köpeğin sahibi bulunana kadar köpeği yanlarında tutsalar da sahibi asla gelmeyecektir ve Parker ve ailesinin köpekle arasında bir bağ oluşmaktadır.


Bu arada adı Hachi olan köpek her sabah sahibi ile tren istasyonuna kadar gelir ve sahibi koleje ders vermeye giderken Hachi‘de tren istasyonunda her gün sahibini bekler ve eve dönerler. Bir gün hayatın talihsiz anları yaşanır, Parker bir kalp krizi geçerek hayatını kaybeder. Profesör hayatını kaybettikten sonra Hachi eve asla gelmez her gün tren istasyonunda sahibini bekler aradan yıllar geçtikten sonrada Hachi tren istasyonunda hayata gözlerini kapar.

 

Anlatılan film aslında gerçek bir hikayeden esinlenilmiştir. Japonya‘da 1923-1935 yılları arasında yaşanmış, ve Hachinin sadakatinden ötürü Japonyadaki Shibuya İstasyonu‘nun önüne köpeğin bir heykeli dikilmiş. Hachiko‘nun yılmadan beklediği Japon profesörün adı ise Hidesaburō Ueno olarak kayıtlara geçiyor.

Filmin Adı : Hachi : Bir Köpeğin Hikayesi [IMDb : 8.1]

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir