İnternet 0

Heryerde Bulamayacağınız Youtube’daki Gizli Özellikler

Bir çoğumuz bir çok blog veya internet sitelerinde fazla derecede  Youtube gizli kodlar içeriği ve benzeri konular gördük ve bugün alışılmışının dışından sizlere bu özellikleri her yerden bulamayacağınıza hatta dünyaca belirli siteler dışında bir yerde göremeyeceğinize eminim. Ama ne kadar eminim o tartışılır sanırsam. İçlerden bir tanesi sizlere tarz vermesi için, diğerleri ise tam bir Youtube‘de gezinmeyi sevenler ve Youtuber‘lerin işine yarayacak bilgiler bulunmaktadır.

 

Rainbow

yutuberainbow

İlk hediyemi sizlere vereceğim bunu çok az kişi bildiğinden eminim ama bunu verdikten sonrasını bilemeyeceğim. Eğer Youtube‘deki herhangi bir videoya ” awesome “ yazar iseniz ilerleme çubuğunun gökkuşağı halini alındığını görebilirsiniz.

Youtube’deki Videoya Slow Monition Verme

slowmonition

Youtube‘deki herhangi bir videoya ” slow monition ” veya ” fast monition “ verebiliriz.  Slow monition iki şekilde oluyor;

1-) Space tuşuna basılı tutmak.

2-) Videonun sağ alt kısmındaki ayar butonuna girerek hız bölümünden istediğiniz hızı&yavaşlığı verebilirsiniz.

Aynı şekilde hızlanmada da hız ayarını yükselterek yapabilirsiniz.

 

Sadece Klavye Kullanın ( Leanback )

youtubetelevision

Eğer Youtube‘yi klavye&mouse yönetimi zor geliyorsa tam size göre bir sistem diyebilirim. Bu linke tıklayıp Youtube‘nin Leanback sistemine geçiş yapabilirsiniz. Kontrolleri klavye ile rahatça yapabilirsiniz. Hatta türkçesi gibi ” arkana yaslan ” anlamında olan Lean Back ile bir bluetooth klavye ile rahatça Youtube‘de arkana yaslanarak kullanabilirsin, keşfetmesi size kalmış.

 

Youtube’de Video Düzenleme

youtubevideoeditor

Youtube‘nin hizmet olarak sunduğu video editöre buradan ulaşabilirsiniz. Bu video editör sayesinde parlaklıktan kontrasta, videoları birleştirmeden videolara ses eklemeden her şey var. İsterseniz uzun bir video olduğunuz videoları bu editör ile birleştirebilirsiniz. Efektlerden her şeye sahip olan video editörü müzikleri sadece Youtube‘ye kayıtlı olan seçilmiş müzikleri seçebilirsiniz. Tekrardan düzenlemek istemiyorsanız zaten gerekte yok bildiğimiz Movie Maker‘in sunmuş olduğu hizmet gibi bir şey. İndirmeden online olarak düzenleyebileceğiniz bu sistemi incelemeden veya kullanmadan geçmeyin derim.

 

Bir çok sitede ilginç eğlenceli kodlar olduğunu görünce bir farklılık olarak bu konuyu yazmak istemiştim. Sizlere faydalı ve eğlenceli bilgiler verebildiysem ne mutlu bana 🙂

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir