İnternet 3

İnternet’te Hangi Sitede Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Görün

Bir çoğumuz internette tarayıcı üzerinde saatlerce gezinti yapabiliyor veya saatlerce sadece bir sosyal medya platformunda sörf yapabiliyor. Hatta bir çoğumuz için bu vaktin hızlı geçtiğini göz önünde bulundurabiliyor ve bu durumda az oturduğumuzu iddia edebiliyoruz ama ne yazık ki bu her seferinde bizi saatlerce tarayıcı başında sörf yapmaktan kurtaramıyor.

Bir Chrome eklentisi olan TimeYourWeb adında ki araç eklentisi ile şimdiye kadar en iyi işleve sahip en iyi zaman göstergesi diyebiliriz. TimeYourWeb eklentisi ile yapabilecekleriniz ile internet sitelerinde ne kadar zaman geçirdiğinizi farklı şekillerde görebilme imkanı sunuyor.

Ayrıca daha uzun süreleri kapsayan analizler için farklı liste modları da mevcut olarak bulunuyor. Örnek verirsek özet modun da günlük, haftalık, aylık hangi sitelerde ne kadar zaman geçirdiğinizi görme fırsatı buluyorsunuz. Bir diğer listede o gün hangi sitede en çok zaman harcadığınızı görme fırsatı ve ” Flow ” modun da ise bir saat aralıklarla hangi sitede bulunduğunuzu görme fırsatı veriyor. En büyük avantajları izler tarayıcı üzerinden ne kadar vakit harcadığınızı hangi sitelerde daha çok zaman öldürdüğünüzü görebilme fırsatı ve buna göre sizi bir daha ki zamanlar için bu tabloyu göz önünde bulundurarak seçimi size bırakmış oluyor.

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

“İnternet’te Hangi Sitede Ne Kadar Zaman Harcadığınızı Görün” üzerine 3 yorum

  1. Marmaris dedi ki:

    Bu değerli yazı ve değerli bilgi için teşekkürler.

  2. Güner dedi ki:

    güzel bir yazı gibi 🙂

  3. Vallaha her yerde ariyodum guzel bi duşunce sagolun

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir