Gündem 1

iPhone Hackleyene 250 Bin Dolar Ödül !

Dünyanın en büyük siber güvenlik şirketlerinden olan Trend Micro geleneksel hal alan iPhone hack yarışlarının arasına birisini daha ekledi.

Son yıllarda buna benzer birçok etkinlik ile kullanıcının karşısına çıkan Trend Micro güvenlik açısından yaptığı yatırımlar ile ön plana çıkıyor.Bu seferde geçmiş yıllardakine benzer bir etkinik düzenleyerek iPhone hackleme yarışması düzenledi.

Neredeyse her sene düzenlenen yarışmaya bu sene olan talep daha fazla.Yarışmada ödül havuzunun ve çeşitli etkinliklerin zengin olması nedeniyle bu seneki katılımın rekor düzeyde olması öngörülüyor.

Yarışma içerisinde hackerlara verilecek olan iPhone 6S cihazının şifresini veri kaybı yaşamadan kıracak hacker 250.000 $ para ödülü ile mükafatlandırılacak.Ayrıca iOS için kritik olacak şekilde bir açık bulan kişilere yarışma dışında 500.000 $ tutarında paranın sahibi olacak.Yarışmanın 26-27 Ekim tarihlerinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

“iPhone Hackleyene 250 Bin Dolar Ödül !” üzerine 1 yorum

  1. Kerim Can Tunç dedi ki:

    ula ben iphone hacklesem 250 bin dolar verseler parayı haryacamadan ara birimi değişir o derece şans yok 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir