Gündem 0

Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı

Uzun zamandır kaldırılması gündemde olan kış saati uygulaması bugün itibari ile kaldırıldı.

Resmi gazetenin bugün ki sayısında yayınlanan habere ilişkin olarak kış saati uygulaması kaldırıldı yaz saati sene boyu geçerli olacak.Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacı ile yapılan uygulamada yaz saati sene boyu geçerli kılınacak.

2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nda bulunan 30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00’ten itibari ile saatlerin bir saat geri alınması bu yenilikten sonra yürürlükten kaldırıldı.

Memurlar ve Öğrenciler Etkilenecek mi ?

Bilindiği üzere resmi kurumlarda çalışan devlet memurları ve öğrenciler bu değişiklikten etkileniyordu.Özellikle büyük kentlerde bu değişikliğin yol açtığı sorunlar ve mesai saatlerinin değişmesi bir hayli sıkıntılar ortaya çıkarıyordu.Yeni getirilen kış saatini kaldırma uygulaması ile birlikte memurların bu konudan etkilenip veya etkilenmeyeceğine dair bir haber yok.Bu konunun önümüzdeki günler içerisinde kesinleşmesi öngörülüyor.

 

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir