Teknoloji 0

Nokia’nın 37 Dolarlık Yeni Telefonu : Nokia 216

Nokia bir çok tuşlu kullananlar için gizliden gizliye sürpriz bir şekilde ” Nokia 216 ” model telefonunu duyurdu.

Microsoft’un Youtube‘de bulunan Microsoft Lumia‘nın Youtube kanalında, Nokia 216 adında ki yeni telefona ait kısa bir tanıtım videosu paylaştı. Bir çoğumuzun aksine Nokia emekli olmamış. Hala Nokia tuşlu telefon kullananlar için yeni alternatifler üretmeye devam ediyor. 2016 yılı başlarında FIH Mobile ve Foxconn ile Nokia telefonlarının satışı konusunda 350 milyon dolar anlaşmaya giden Microsoft, yeni telefonu olan Nokia 2016’ya ait kısa tanıtım videosunu Youtube üzerinde yayımladı.

Basitleştirilmiş, tuşlu, anlaşılır arayüz özellikleri ile önümüze çıkan Nokia 216, 37 dolar gibi bir fiyatla önümüzdeki aydan itibaren Hindistan‘da satışa sunulacak. Opera Mini tarayıcısının kurulmuş halde gelen Nokia 216, Series 30 işletim sistemi bulunmakta. Ön ve arka kamera 0.3 MP‘lik olarak kullanıcıya ulaşacak olan telefon, 2.4 inç büyüklüğe ve QVGA çözünürlüğüne sahip bir ekran bulunacak. Ayrıca 3.5mm‘lik kulaklık girişine sahip olan bir telefon olmasıyla Microsoft‘un açıklaması kullanıcılara canlı bir müzik dinleme keyfi sunacağından yana.

 

Siyah, yeşil ve gri renk alternatifleri bulundururken ayrıca çift sim kartı desteği sunmasıyla beraber Opera Mobil Store’dan oyunlar ve uygulamalar indirebilirsiniz. Hem önünde hemde arkasında flaş desteği bulunması ile bir çok özelliği video’da görebilir ve videonun altında verilen bağlantıdan detaylı bilgileri inceleyebilirsiniz. Microsoft’un yayınlamış olduğu videonun altında bulunan bağlantıya direk olarak buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir