Gündem 0

Note 7 Sahipleri Güncellenmiş Telefonlarına Kavuştu!

 

Güvenli yeni Galaxy Note 7‘ler, sahiplerine ulaştı.

Samsung, son zamanlarda yaşamış olumsuz olayları geride bırakarak ortaya çıkartmış oldukları yeni Galaxy Note 7 ile kullanıcılarının yüzünü güldürmeyi başardı. Samsung yeni yapmış olduğu açıklamaya göre şuan dünyada 1 milyon kişi güvenli Galaxy Note 7‘leri kullanmaya başladığını duyurdu.

Samsung, son aşamaya geçmek için geri çağırma duyurusunu 2 Eylül‘de gerçekleştirmişti. 2 Eylül’den bu yana zorunlu güncelleme ile Note 7‘ler de uyarılar verilmeye başlamış kullanıcıların telefonlarını geri iade etmeleri için mesajlar göstermeye başlamıştı. Çin‘den gelen patlama haberlerine rağmen firma, telefonlarının şuan güvenli olduğu ve ülkede satılan telefonların farklı batarya kullandığını belirtti. Samsung, Çin‘de itibarı kaybettiğinden dolayı Çin, ilk beş üreticisi arasında yer almıyor.

Samsung, 1 milyon kullanıcıya yeni Galaxy Note 7 dağıtmış olmasına rağmen hala büyük eksiklik var. Firma 5 Eylül’den bu yana 2,5 milyon Note 7‘yi değiştirmesi gerekliydi. Kullanıcıların büyük çoğunluğunun yeni Note 7 için iade ettiğini tahmin edersek, yaklaşık olarak 1,25 milyon bir açıklık var.
İşlemler tamamlandığında Samsung, yeni Galaxy Note 7‘ler için mağazalara çağrılacak. Geri çağrılma süreci Ekim’in başlarında bitmesi, telefonun Ekim sonuna yaklaşmadan önce de tekrardan satışa başlatılması tahmin ediliyor.

Kasım ayının sonlarına doğru Samsung, düzeliş yaşarken, kullanıcılar arası ve itibar sorunu azalacağını içten içe hissediyoruz. Firmanın bundan sonraki çıkaracağı yeni telefonlarında daha dikkat ederek güzel bir kitleye ulaşacağından eminiz.

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir