İnternet 3

Popup Reklam Kullanan Siteler Cezalandırılacak

Popup reklam kullanan sitelere gelecek yaptırım ile büyük cezalar kesilecek.

Son zamanlarda site açma yüksek oranda artış gösterdi.Bu artış ile birlikte site açıp reklamlardan para kazanmaya çalışan insanlar para kazanmak için her yolu deniyor.

Gün içinde internette gezinirken birçok reklam görebiliyoruz.Bu reklamların bazıları yararlı olsa da bir o kadar zararlı olanları var.Özellikle mobil cihazlarda gezinirken durduk yere açılan sekmeler , karşımıza çıkan dev reklamlar ve hiç kapatılmayan reklamlar olarak karşımıza çıkıyor.

pop-up-reklamlara-ceza

Bu soruna çözüm bulan Google bu tür reklam ekleyen siteleri arama motoruna geri sıralara atacak.Tabi bu reklamlardan ciddi gelir elde eden ve yararlı içerik sunan siteler içinde bir çözüm bulunacak.Yapılacak filtrede içeriğe veya siteye etkileşimi zor duruma getirecek reklamları koyan siteler bu yaptırımdan cezalarını alacak.Ayrıca cinsel içerik olan siteleri daha büyük bir ceza bekliyor.Yapılacak yaptırımın 17 Ocak 2017 tarihinde gelmesi bekleniyor.

Fahrettin Kılıç’in profil fotoğrafı

{Fahrettin Kılıç}

Sarıkamış'ta doğdum liseyi Yalova'da bitirdim şuan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri okumaktayım.Teknoloji'yi takip etmek en başlıca hobimdir.

“Popup Reklam Kullanan Siteler Cezalandırılacak” üzerine 3 yorum

  1. Berktuğ Mutlu dedi ki:

    Yapılması gerekilen sonunda yapılıyor, ceza değil ortadan dünyadan,verilerden silinmeli .

  2. Yusuf Genç dedi ki:

    Güzel Bir Uygulama Olmuş 🙂

  3. ferit bulut dedi ki:

    benim sitemde http://webdunyali.blogspot.com/ aşağıda bir reklam sorun olurmu acaba

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir