Yazılım 29 0

Samsung’un Akıllı Asistanın Adı Belli Oldu : Bixby

Samsung‘un yeni modeli olacak Galaxy S8‘de olacak önemli gelişmelerden birisi ise akıllı asistanı olacak ve ayrıca Siri‘ye yeni bir rakip olarak karışımıza çıkacak.

Samsung, son zamanlarda Note 7 sorunundan dolayı kötü bir dönem geçirdi. Gelecek yıl çıkaracakları Galaxy S8 için sağlam adımlar atmaya başladı ve kullanıcıya harika ötesi denebilecek bir telefonu sunacak. Bunlardan birisi ise Siri‘ye rahip olacak adı büyük ihtimalle Bixby olacak akıllı asistan için çalışmalara şimdiden başlandı.

Firma ilk adımlarını Viv Labs satın alarak hazırlıklara başladı diyebiliriz. Dikkat çeken durum ise Viv Labs‘in Siri‘yi ortaya çıkartan bir ekip olması.

26 Şubat 2017 tarihinde tanıtılacak olan Galaxy S8‘de yer alacak olan Bixby‘nin diğer Samsung ürünlerinde yer alması konuşulurken diğer yandan Türkçe dil desteği bulunacak mı ve hangi Samsung ürünleri kapsamında bu hizmet sunulacağı hakkında herhangi bir belirginlik kazanmış durumda değil. Şuan karşılaştırma yapmak için fazla detayı bulunmadığından şimdilik merakla bekliyoruz.

 

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir