Spor - Oyunlar 15 0

Steam’de Kara Cuma Etkinliği Başlıyor

Dünyanın en popüler ve büyük oyun platformu olan Steam, yeni bir etkinlikle yine kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Steam, geçtiğimiz ayda Cadılar Bayramı’na özel bir çok oyunda indirimler sağlayarak kullanıcıları birazcık tatmin etmişti. Şimdi ise Steam Sonbahar İndirimleri adıyla Black Friday ( Kara Cuma ) adlandırılan etkinlik toplamda 6 gün sürecek ve 29 Kasım 2016 Salı günü sona erecek olan etkinlik bu akşam başlamış olacak.

23 Kasım 2016 – 29 Kasım 2016 tarihleri arası sürecek olan Steam Sonbahar İndirimleri, binlerce oyunlara gelecek indirimler ile kullanıcıların tekrar yüzü gülecek gibi. Ayrıca sonbahar indirimlerinden sonra yaşanacak Kış İndirimleri ile kullanıcıların bir ay içerisinde satın alımların gerçekleşmesi ile satışlarda yükseliş yaşanacağı bekleniyor.

Black Friday(Kara Cuma) nedir?

Alışverişten dolayı bugüne verilen isim daha sonraki yıllarda bir gelenek haline gelerek Amerika’nın bir çok vatandaşı o günden bu yana bu günde alışverişe hucüm etmişler. Bu sayede hem ekonomi canlılık kazanırken mağaza sahipleri için güzel bir gün gerçekleşmiş oluyor. Kara Cuma denmesinin bir diğer sebebi ise bu günde insanların mağazalara hücum etmesinden dolayı ortaya çıkan kazalardan dolayı böyle bir kavram ortaya çıkmış durumda.

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir