Spor - Oyunlar 0

Super Mario 3 Günde 14 Milyon Dolar Hasılata Ulaştı

İlk olarak 15 Aralık 2016 tarihinde iOS cihazlar için piyasaya sürülen “Super Mario Run” oyunu tüm dünyada 3 günde tam 37 milyon kez indirilmiş ve 14 milyon dolar hasılata ulaşmış bulunuyor. Oyun gelecek yıl Android cihazlar içinde kullanıma açılması planlıyor. Oyunun ilk 3 bölümünü ücretsiz olarak oynanabiliyor fakat daha sonrasında devam etmek istiyorsanız 27 Türk Lirası ödemeniz gerekiyor. Nintendo‘nun açıklamasına göre oyuna yeni güncellemeler gelmeyecek olması oyunun severlerini üzdü.

Bu 3 günlük zamanda Amerika‘da 11 milyon  , İngiltere’de 1,5 milyon  , Japonya‘da 7,5 milyon indirme ile indirmelerin büyük bölümünü bu 3 ülke oluşturuyor. Ayrıca Amerika’dan gelen 8 milyon dolar , Japonya 3 milyon dolar , İngiltere ise 600.000 dolar ile hasılata büyük katkıda bulunmuşlardır. 195 mb boyutu olan oyunu App Store’dan indirip deneyebilirsiniz.

SerhatPehlivan {SerhatPehlivan}

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği. Bilim kurgu ve polisiye hayranı. Teknoloji dünyasının gelişmeleriyle ve geek dünyasıyla ilgili bir genç .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir