Bilim - Çevre 0

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği’den Yeni Nesiller İçin: ”Yarını Kodlayanlar” Projesi

Türkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği yarınki nesiller için kolları sıvayarak  “Yarını Kodlayanlar” projesini hayata geçecek.

Türkiye Vodafone Vakfı, Dijital Kalkınma Seferberliği için “Yarını Kodlayanlar” projesini ortaya çıkardı. Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında Habitat Derneği ile işbirliği yaparak hayata geçirilecek olan proje, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun ve Mardin olmak üzere toplamda 4 ilde yaşları 7-14 arasında değişiklik gösteren çocuklar için kodlama eğitimleri verilecek.

Eğitimler, her ilden 100 çocuğun katılımıyla olmak üzere Hackhaton programı ile sona erecek. Proje bir çok hedefiyle beraber en büyük hedeflerden birisi ise 2 ayda bin çocuğun katılımı olması hedefleniyor.

Program, gönüllü eğitmenlerin yönetiminde başlayacak ve “Yarını Kodlayanlar” programı , programlamaya giriş, uygulama yapma, hikaye oluşturma ve oyun yapma gibi buna benzer konularda teorik ve uygulamalı bir eğitim sistemi yer alacak. Çocuklar MIT (Massachusetts Institute of Technology) ‘nin çocuklara özel geliştirmiş olduğu Scratch programı ile öğrenecekler.
“Yarını Kodlayanlar “ projesi 7-14 yaş arası olan ve kodlamaya karşı merak ve ilgi duyan her çocuk ücretsiz bir şekilde katılabilecek.

 

 

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir