Sinema 0

Türkiye’nin İlk Bilimkurgu Temalı Web Dizisi :Kutu

Türkiye’de dizi çekim kalitesi ne kadar artsa da alanlar dar kalmış durumda. Daha yaklaşık bir ay önce verdiğimiz haberde yerli Hacker filminden (Tehdit: Siber Çöküş) söz etmiştik. Yerli Hacker filmine buradan göz atabilirsiniz. (tıklayınız)

Şimdi ise yeni bir dizi başlıyor. Dizi sanılanın aksine bir altı(6) bölümden oluşan bir web dizisi olarak çıkış yapacak. Dizi, bilim kurgu üzerine olmasıyla birlikte Türkiye’de ilk bilim kurgu web dizisi olma unvanını kazanmayı başardı. Ayrıca tahminimizce dizi altı(6) bölümden oluşacağı için dizi çekimlerinin bittiğini azda tahmin edebiliyoruz.


6 bölümden oluşan “Kutu” adlı web dizisi, yayınlanan tanıtım filmi ile merak uyandırsa da bir çok kişinin aklına takılan soru ise ” Nerede izleyeceğiz? ” sorusudur. Yine tahminimizce tanıtım filminin sonunda verilen ” filmlervefilimler.com ” adresinde yayınlanabileceğini düşünüyoruz.

Az önce bahsettiğimiz gibi 6 bölümden oluşması ve tanıtım filminin yayınlanmasıyla birlikte yayın tarihininde erken bir tarihte olacağını bilelim isteriz. 14 Eylül 2016 tarihinde, saat 19:00‘da izleyiciyse buluşacak dizi, şuan bile bir çok kişi tarafından yapılacak işlere şimdiden eklediğini ve zamanı geldiğinde izleyeceğini tahmin ediyoruz. Unutmayalım ki her bir emeğin karşılığı olduğu gibi ” Kutu ” adlı dizide de gözünüze gözükmeyen bir çok emek bulunmakta. Bunun yanında siteyi incelediğimizde premium videolarla karşılaştığımızı, çekilen dizininde belli bir ücret karşılığında izlenebileceğini unutmayalım. Tabi tahmin olmasıyla birlikte dizi hakkında detaylı bilgi verilmemesi de insanın aklında bir sürü soruların oluşmasını etkiliyor. Dizi hakkında ücretlimi, ücretsiz mi izlenebileceği gibi soruların cevabını bulamasak da 14 Eylül 2016 tarihinde her şeyin düzene oturup kitleye sunulacağını bilerek şimdilik dizinini yayınlanmasını bekliyoruz.

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir