Mobil 0

Twitch’de Mobil Yayın Dönemi Başlayacak

Dünya’nın en büyük canlı yayın platformlarından Twitch 2017 yılı ile itibaren mobil cihazlardan canlı yayın yapma dönemini açıyor. Bu özellik ile oyun haricinde günlük hayatla ilgili birçok yayın yapabilmenin önünü açıyor. Yeni özellik IRL olarak isimlendiriliyor. IRL oyuncuların yayınlarına yeni bir kategori olarak eklenilmesi planlanıyor. IRL özelliğini ilk deneyenlerden olmak istiyorsanız beta sürümüne kayıt yaptırmanız gerekiyor.

Diğer yandan YoutubeScorp ve Periscope ile ciddi bir rekabeti başlayabilir Twitch‘in IRL  yayınlarıyla beraber. Bu yayınlarda vloglar, geziler ve günlük paylaşımlar da sıklaşacak. Twitch‘i gelir kaynağı olarak kullanan birçok yayıncı böylece gelirlerini de artırabilme gücüne kavuşuyor.Amazon‘un olduktan sonra büyük adımlara atan Twitch böylece önümüzdeki günlerde onlara bir yenisini daha eklemesini merakla bekliyoruz.

SerhatPehlivan {SerhatPehlivan}

Ankara Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği. Bilim kurgu ve polisiye hayranı. Teknoloji dünyasının gelişmeleriyle ve geek dünyasıyla ilgili bir genç .

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir