Mobil 1

WhatsApp Android Sürümüne Birçok Yeni Emoji Geliyor

WhatsApp, yeni emojiler ile kullanıcıların karşısına çıkıyor.

Şu emojiler hiçbir zaman yetmiyor de mi? Emojiler kullanarak iletişime geçmek artık modern bir iletişimde zorunluluk haline geldi. Basit gülen yüzler ve oklarla başlayan bu olay yaklaşık 2.000 benzersiz karakterle doldu. Android‘deki en son WhatsApp beta kurulumu ilk olarak Unicode 9 ve Android 7.1 (hem de iOS 10.2) ile birlikte gelen küçük gliflerden her zaman haberdar olmamızı sağlayacak.

Bu güncellemeler  palyaço, pastırma, omuz silkme, David Bowie bakışları, tilki yüzü, avokado, domuz pastırması ve daha pek çoğunu içeriyor. Emojileri denemek için Android 7.1 sürümünü çalıştırmanıza gerek kalmıyor çünkü WhatsApp bunu iletişimde kullanılmasını sizin adınıza sağlıyor.

Şirket bu aralar mesajlaşma uygulamasına da önem vererek bir çok yeni özellikte bulunmuştu. Fakat son zamanlarda 8Shit adlı mizahi amaç güden bir sitenin mesajlaşma uygulaması hakkında sahte haber yapmıştı. Haberde bir kişiyle olan konuşmanın ekran görüntüsünü alırsanız kişiye bildirim sözde gideceği idi. Fakat bir çok haber siteleri bu habere inanmak dışında başka bir amaç güderek haberin gerçekliğini bildiği halde yalan haberi paylaşmayı göze almıştı.

 

İsmail Yoldaş’in profil fotoğrafı

İsmail Yoldaş {İsmail Yoldaş}

18Yaşındayım.İnşaat mühendisliği okuyorum.Teknoloji haberlerini takip ediyorum.

“WhatsApp Android Sürümüne Birçok Yeni Emoji Geliyor” üzerine 1 yorum

  1. yusuf karakaya dedi ki:

    Zaten bi ton emoji var ne işe yarayacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir