Bilim - Çevre 1

Yazılımcılar “İyilik İçin Java” Etkinliğinde Bir Araya Gelecek

En az 10 yıl deneyimli olan 40 tecrübeli yazılım geliştirici 12 saat sürecek “İyilik İçin Java” etkinliğinde toplumsal sorunlara çözüm bulmak için bir araya gelecekler.

Crossover Türkiye öncülüğünde gerçekleştirilecek olan ” Java For Good (İyilik İçin Java) ” katılımcılar Mültecilik, Küresel Isınma ve Sokak Hayvanları gibi önemli toplumsal sorunları ele alarak çözüm yolları bulmaya çalışacaklar.

Etkinlikte Activebuilder, Türk Kızılayı, Oracle Türkiye ve Haytap etkinlikte proje ortaklığı olarak yer alırken 10 yıl ve üzeri deneyimli 40 yazılım geliştiricisi  Java ve Kotlin teknolojilerini kullanarak, Client / API tabanlı sunucu mimarisiyle hazırlanmış uygulama yapılması isteniliyor. 12 saat sürecek hackathon etkinliğinde, yazılım geliştiricileri Client tarafında Single Page Application Framework ve benzeri uygulamalardan yararlanarak mobil uygulama oluşturabilecekler.

Üretilen projelerin hepsinin talep edilmesi halinde devlet otoritesi ve proje ortağı olan Sivil Toplum Kuruluşlarıyla ücretsiz olarak paylaşılacak. Ayrıca Crossover’ın başarı kriterlerine uygun adaylar Java Chief Architect pozisyonu için mülakat adımına başlama şansı kazanıyor. Ayrıca en yüksek puanı alana iPhone 7 Plus verilerek diğer katılımcılara da çeşitli hediyeler dağıtılacak.

Daha fazla bilgi için buraya tıklayarak ‘Java for Good’ sitesine gidebilirsiniz.

Levent Keleş’in profil fotoğrafı

Levent Keleş {Levent Keleş}

I want to change the World!

“Yazılımcılar “İyilik İçin Java” Etkinliğinde Bir Araya Gelecek” üzerine 1 yorum

  1. resim yükle dedi ki:

    Devamının gelmdsi dileğiyle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir