15 Ekim’den Sonra Bilgisayarınızda Windows 10 Çalışmayabilir!

Ana Sayfa » Gündem » 15 Ekim’den Sonra Bilgisayarınızda Windows 10 Çalışmayabilir!
15 Ekim’den Sonra Bilgisayarınızda Windows 10 Çalışmayabilir!

Windows 10 Insider, 14926 ön-izleme güncellemesi  bizlere kötü haberler getirdi.Windows kendi blogun da yayınlanan bilgiler ile her şey netlik kazanarak gün yüzüne çıktı diyebiliriz.

Windows 10 Insider güncellemelerinin ne zaman sona ereceği bilgisayara ve mobil cihazlara gelen 14926 güncellemesiyle birlikte ortaya çıktı. Windows, 2015 yılından bu yana bir çok kullanıcıya ücretsiz Insider güncellemesi hizmeti sunmuştu. Windows 10 Insider 14926 güncellemesi ile hangi tarihte hizmetin durdurulacağı belli oldu. Bu tarih 2.05.2017 olarak belirlenirken bazı kullanıcılara göre sona erme saati değişebiliyor.

Eski Windows 10 Insider sürümlerine sahip olan kullanıcılar bugünden itibaren  ekranlarında eski bir sürüm kullandıklarına dair uyarılar alacak. 1 Ekim ve sonrası eski Windows 10 Insider sürümü kullanan kullanıcıların bilgisayarları 3 saatte bir kapanıp tekrar başlayacak. En kötü kısım ise eski Windows 10 Insider sürümü barındıran bilgisayarlar hiç açılmayacak.

Eğer bir Insider kullanıcısı iseniz güncellemeyi en kısa zamanda yapmanızı öneririz. Peki Windows 10 da konumum ne veya hangi sürüme sahibim gibi sorulara yanıt bulmak için hemen Windows Logo tuşu + R tuş kombinasyonunu uygulayarak “Çalıştır”ı açıyoruz. Hemen ardından aç kısmına ” winver ” yazıyoruz ve Tamam butonuna basıyoruz.

insider-14926

Eğer bu yere gelip bir Windows 10 Insider kullanıcısı olmadığınızın farkına varırsanız sevinebilirsiniz ama aynı durumu bir Insider kullanıcı için söyleyemeyiz ki hizmetin sonlandırılma tarihleri bile şuanda belirlenmiş durumda. Eğer bir Windows 10 Insider kullanıcısı iseniz yukarıda ki gibi 14926 sürümü mevcut değilse acilen güncellemenizi yapmanızı tavsiye ederiz.

Dilerseniz buraya tıklayarak Windows’un blogun da yayınladığı güncelleme yazısını okuyabilirsiniz.


15 Ekim’den Sonra Bilgisayarınızda Windows 10 Çalışmayabilir! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ege Beşe02 Ekim 2016

Allahtan 8.1 orjinal bende öyle bir sıkıntı yok.

Eyüp Fidan02 Ekim 2016

Windows 10 Pro’Da dediğiniz tarihte çalışmama gibi bir durumu varmı acaba ?

Hayri Kırşan02 Ekim 2016

Eyvah eyvah diyebileceğimiz bir haber kendim orjinal kullanıyorum dert tasa yok ama diğerlerini bilemem ,tedbir amaçlı güzel bir makale olmuş.

Kadir Tezcan08 Ekim 2016

Başarılı bir makale olmuş tebrikler.

Melih08 Ekim 2016

Yararlı paylaşım,gece bilgisayarı güncelleyelim.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung Galaxy Note 8’e Ait Yeni Sızıntılar Ortaya Çıktı BMW’den 2 Adet Yeni i8 Versiyon Araba Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı iPhone zil sesi değiştirme – Zil sesleri oluşturma Haftanın Film Önerisi #4 : 8 Mil Facebook Messenger Uygulamasına İki Ayrı Özellik Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır