200 Bin Uber Hesabı Silindi

Ana Sayfa » Gündem » 200 Bin Uber Hesabı Silindi
200 Bin Uber Hesabı Silindi

Uber‘in CEO’sunun son olaylara karşıt göstermemesi nedeniyle 200 bin Uber kullanıcısı hesaplarını sildi.

The New York Times haberine göre geçen hafta bir anda ortaya çıkan ve bir çok kişiye ulaşan #DeleteUber hastanglı protesto ortaya çıktı çıktı. Uber‘i sil protestosu üzerine 200 bin kullanıcı hesabını sildi. Bu baskılar nedeniyle Uber CEO’su Travis Kalanick‘in Başkan Donald Trump‘ın Ekonomik Danışmanlık Konseyi’ndeki görevinden ayrılmasına neden oldu.

Bu protestonun patlak vermesinin en büyük sebebi ise Uber CEO’su Travis Kalanick oldu. Amerika başkanı Donald Trump’ın aldığı göçmenlik karşıtı kararlarına karşın hiçbir söylemde bulunmaması oldu. Daha sonra olay patlak verince bildirge yayınlayarak bu konuda daha önceden başkan ile konuştuğunu açıkladı. Ayrıca ekonomik konseyine katılamayacağımı da bildireceğini açıkladı. Fakat daha öncesinden bir yandan durumdan etkilenmiş göçmen karşıtı kararlardan etkilenen Uber şoförlerine toplamda 3 milyon dolar ödeyeceğini açıklamıştı.

Fakat bir türlü durmayan protesto üzerine Uber CEO’su Travis Kalanick‘in Başkan Donald Trump‘ın Ekonomik Danışmanlık Konseyi’ndeki görevinden ayrılacağını şirket çalışanlarına e-posta vasıtası ile duyurdu.

 

 


200 Bin Uber Hesabı Silindi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Ücretsiz Devil’s Land Steam Key’i Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı Avrasya Tüneli’nin İsmini Halkın Önerisine Sunuldu 15 Ekim’den Sonra Bilgisayarınızda Windows 10 Çalışmayabilir! Bağlandığı Wi-Fi yüzünden 100 bin euroluk Bitcoin’ini kaptırdı Sony Ailesi İçin Nougat Güncellemesi Geçici Olarak Geri Çekildi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır