2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » 2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler
2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler

Dünyanın her köşesine internet hizmeti sunabilmek için Facebook’un 2013 te başlatıp bu yıl ürettiği Aquila İHA isimli kendi enerjisini sırtındaki güneş panelleriyle sağlayabilen insansız hava aracının ismi Yunan mitolojisinden geliyor.Bu mitolojiye göre Zeus’un şimşeklerini taşıyan kartalın ismi Aquiladır ve Facebook’un Aquilası ise interneti belkide daha önce hiç kullanmayan kişilere taşıyıp internet ve dünyayla tanışmalarını sağlayacak ve tabiki dünyadaki birçok kişide internet ile birlikte Facebook ile tanışacak.

Uçakları tercih etme sebeplerimizin en başında gelen özellik çok hızlı olması yani bizi zaman kaybı yaşamadan güvenli bir şekilde varmak istediğimiz yere ulaştırmasıdır.Son günlerde Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump‘a danışmanlık yapacağı haberi ile bir kez daha gündeme gelen Tesla Motors’un ünlü CEO’su Elon Musk‘un Hyperloop projesi ile bu uçak hızını yer yüzüne tren gibi olan bir sistem ile  indirilmesi amaçlanıyor.Saatte ortalama 970 kilometre hızla giden Hyperloop maksimum 1200 kilometre hıza çıkabiliyor.Ayrıca Tesla Motors Mart 2016 da ilk izlenimlerinin gayet olumlu olduğu Tesla 3 elektrikli arabasını çıkardı.Bu elektrikli arabanın özellikleri ise Bmw3 ile başa baş olduğu ve yapımında güvenliğe çok önem verildiği biliniyor fiyatı ise yaklaşık olarak 35.000 dolar.

Daha önceden haberini yaptığım Pepper Robot tabi ki 2016 yılına damga vuran başka bir teknolojik gelişmeydi.Bu robot karşısındaki insanın mimikleri ve davranışlarından sizin ruh halinizi anlayıp ona göre davranıyor.

Nasa‘nın Mars’ta bulduğu 3300 kilometrelik büyük buz yatağının keşfi Dünyadaki yaşamın geleceğini Mars’a taşıma konusunda su kaynağı olarak önemli olduğu düşünülüyor.


Ekleyen :İsmail YoldaşTüm Yazıları İçin Tıklayınız

2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Googlede Görüntülü Çeviri Yapmanızı Sağlayan Uygulama : Google Goggles Android cihaz üreticileri onlarca hata ile karşı karşıyalar Samsung’un Akıllı Asistanın Adı Belli Oldu : Bixby Google’ın Allo Sohbet Uygulaması Sonunda Masaüstüne Geliyor TİB Kapatıldı! Ücretsiz Steam Key Alma Rehberi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır