2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yenilenebilir enerji kullanacak

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » 2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yenilenebilir enerji kullanacak
2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yenilenebilir enerji kullanacak

2020 Tokyo Olimpiyatları‘nda temiz dünya adına etkinliğin tüm elektriği yenilenebilir enerji tarafından karşılanacak.

Bu ayın başlarında Japonya‘nın 2020 Olimpiyatları için Tokyo‘da kendi kendine sürüş özelliğine sahip bir araba servisi yapacağını duyuruldu. Olimpiyat ve Paralimpik oyunları açıkça ülke için önemli bir etkinlik olacak ve bu oyunların nasıl yürütüldüğü konusunda olumlu bir etki yaratma fırsatını hedefliyor. 2020 Tokyo Olimpiyat ve Paralimpik organizasyon komitesi, tüm etkinliğin yenilenebilir enerji kullanılarak güçlendirilmesini sağlamak için yoğun bir şekilde çalışıyor.

2020 Tokyo Olimpiyatları’nda her şey yenilenebilir enerji ile karşılanacak

Komite, 2020 Tokyo Olimpiyatları mekanlarında kullanılacak tüm elektriğin, dekarbonizasyonu teşvik etmek amacıyla tamamen yenilenebilir kaynaklardan geleceğini söyledi. Hepsi bu değil. Komite ayrıca kiralama ve kiralama hizmetlerini kullanmayı planlamakta, böylece oyun için satın alınan malların yüzde 99’u yeniden kullanılabilmekte ya da geri dönüştürülebilmektedir.

Bu yenilenebilir enerji hedefi sadece mekanlarla sınırlı kalmayacak. Bu hedef aynı zamanda sporcuların alanlarına, ana basın merkezine ve uluslararası yayın merkezine da uygulanacak. Bu büyüklükteki bir olay için eşi görülmemiş bir girişim olacak. Komite, enerji şirketlerinden yenilenebilir enerji satın alarak ve güneş panelleri kurarak bu amaca ulaşabileceğinden emin.

Geri dönüşümlü akıllı telefonlardan ve mobil cihazlardan toplanan metallerin oyunları için madalya oluşturma amaçlı sürekli bir girişimde vatandaşların da yer alması bekleniyor.


2020 Tokyo Olimpiyatları’nda yenilenebilir enerji kullanacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E Okul Not Bilgilerini Görme Yöntemi Ortaya Çıktı Huawei Enjoy 7 Fiyatı ve Özellikleri Sızdı Mobil Oto Ekspertiz İle Araç Alırken Zaman Kaybına Son! Samsung bükülebilir ekran patentini aldı Harry Potter: Wizards Unite 21 Haziran’da yayınlanacak Burnout Paradise Remastered versiyonu ile geri dönüyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır