300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor!

Ana Sayfa » İnternet » 300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor!
300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı öncülüğünde başlayan ücretsiz internet uygulaması için yapılan çalışmaların sonuna gelindi.

Kalkınma Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı ve Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘nun ortak yürüttüğü çalışma sonucunda 300 bin vatandaşa yeni yılda ücretsiz internet hizmeti sunulacak.

Hizmetten öncelik olarak geliri düşük aileler ve yoksul kişiler yararlanabilecek.Yapılan uygulamanın başlıca amacı herkesin internet hizmetinden yararlanma olanağını arttırma.Bir diğer amacı ise çocukların kötü alışkanlıklar kazandığı ruhsatsız internet kafelerden uzak tutmak olduğu söylenilebilir.

İlk olarak Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları tarafından belirlenen ailelere verilecek hizmetin belirli şartlar içerisinde sunulacağı belirtildi.Ücretsiz internetin kotalı olacağı şuan için bilinen bilgiler arasında ayrıca güvenli internet çerçevesinde kullanıcıların erişimine izin verilecek.Bu sayede internet üzerinden çocukları ve aileleri kötü içeriklerden uzak tutmak sağlanılacak.

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

300 Bin Aileye Ücretsiz İnternet Hizmeti Geliyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Kadir Tezcan01 Kasım 2016

Güzel bir makale olmuş teşekkürler.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Disney Kablosuz Şarj Odası KuruyorGoogle’ın RAISIR’ı İle Resimlerin Kalitesini ArtırabileceğizApple Park Nisan’da AçılıyorKodak, Yeni Telefonunu Tanıtacak!Google, Terra Bella Uydusunu Planet Labs’a SatıyorEn Çok Gelir Sağlayan 10 Teknoloji Şirketi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır