ABD ve birçok ülke 4G hızında Türkiye’nin gerisinde kaldı

Ana Sayfa » Gündem » ABD ve birçok ülke 4G hızında Türkiye’nin gerisinde kaldı
ABD ve birçok ülke 4G hızında Türkiye’nin gerisinde kaldı

OpenSignal tarafından listede 4G hızında ABD, başta ülkemiz olmak üzere birçok ülkenin gerisinde kaldı.

OpenSignal tarafından hazırlanan “The State of LTE” çalışmasının son sayısına göre Londra merkezli kablosuz şirketin ABD ortalamasını 13.98Mbps’ye çıkardığını gösteriyor. Haziran ayında aynı firmanın hazırladığı listedeki 14.99Mbps rakamından bile daha düşük.

Bu skor, ABD‘yi kablosuz iletişim operatörlerinin tüketicilere en son teknolojiyle hizmet vermeye çabaladığını düşündüren 4G LTE indirme hızıyla dünyadaki 61. sırada yer alıyor. En yüksek ortalama, Singapur‘da gözlemlendi. 46.64Mbps’ye ulaştı.Onu takip eden Güney Kore, Norveç, Macaristan ve Hollanda, ilk beşte 40Mbps işaretinin altına düşen tek ülke oldu.

Türkiye’nin 4G hızı ve kullanılabilirliği nasıl?

4G hız testi tablosu

Genel 4G LTE kullanılabilirliği açısından ABD, yaklaşık% 87’lik bir kapsama alanı ile beşinci sırada yer alıyor. Tablonun üçüncü sırayı Norveç, ikincisini Japonya ve Güney Kore en üst sıralarda yer aldı. Türkiye içinse önceki araştırma listesine göre birkaç sıra geriye düştüğü görülüyor. Kullanabilirlik adına sıramız listenin biraz gerilerinde kaldığı görülüyor.

OpenSignal listeyi neye göre belirliyor?

OpenSignal, coğrafi olarak kablosuz kapsama alanını ölçmüyor. Şirket, herhangi bir hücresel ağ kullanırken temsilci bir kullanıcı örneğinin 4G LTE’ye eriştiği süreyi izlemeyi tercih ediyor. Bu yaklaşım, kapsama alanına sahip ölü bölgelerin etkisini tamamen ortadan kaldırır. Aynı zamanda, bazı kablosuz taşıyıcılar tarafından 4G LTE ile kapsanan alanların, belirli bir ülkedeki tüketicilerin hangi sıklıkta tüketicilere ne kadar sıklıkla yaptıklarının daha güvenilir bir göstergesi olarak genel puanı azaltmasına izin verir yüksek hızda bir mobil bağlantıya erişebilirler.


ABD ve birçok ülke 4G hızında Türkiye’nin gerisinde kaldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PlayStation’dan Harika Yarışma Uber Uçan Araba Konusunda Ciddi Adımlar Atıyor Apple iOS 11.3 beta 4 yayınlandı, ayrıntılı tüm özellikleri! Burnout Paradise Remastered versiyonu ile geri dönüyor Samsung’dan yılın ilk hediye kampanyası BTKariyer Günleri katılımcılarını bekliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır