5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu

Ana Sayfa » Sanat » 5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu
5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu

3GPP organizasyonunun hazırlamış olduğu yeni 5G logosunu kamuoyunun beğenisine sundu.

Ağ standartlarını belirleyen dünyaca bilinen 3GPP, 5G‘ye ait logoları paylaştı. Ayrıca Avrupa Birliği tarafından 2020 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Oluşturulan logolara bakılacak gibi olunursa önceki ve diğer logoları andıran stilden uzaklaşmamış gibi duruyor. Zaten bir çok veri bağlantısıyla ilgili firma bu tür bağlantıyı simgeleyecek üç adet üst üste yer alan bizim tabirimizle Wi-Fi görünümünden uzaklaşmıyor. Fakat mantıksal olarak 2018‘de 4G’yi geçersiz kılacak veri ağı olan 5G’ye karşı özel bir çalışma yapıldığını iddia ediliyor.

Dördüncü neslin yaklaşık 10 katı veri iletim hızı sağlayacak olan 5G’nin testleri Japonya gibi teknoloji ülkelerinde çalışmalar için şimdiden kollar sıvanmış durumda. Hatta ülkemiz içerisinde 5G teknolojisi üzerine çalışmalar başlamış. Vodafone 2016 yılının Eylül ayında bir ilke imza atarak 10 gigabit hıza ulaşmayı başarmıştı.

Logoları karşılaştırırsak 4G’nin logolarına göre 5G logosundaki kabartmayı rahatça fark edebiliyoruz. 5G teknolojisinin logosuna tam anlamıyla bakarsak veri bağlantısı temsile den yeşil renkli desenler hızı vurguluyor olabilir.

 

İlginizi Çekebilir :  Online arkadaşlıkların altında yatan acı gerçek

5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google ve Facebook Milyar Dolarlık Para Cezasıyla Karşılaşabilir Tim Cook: Apple Sadece Zenginler İçin Ürünler Üretmiyor Blue Origin, Nisan 2019’a kadar uzaya turist yollayacak Samsung Yetkilileri Diz Çöküp Özür Dilediler! NASA Uzay Boşluğunun Sesini Dinleyebiliyor! Heryerde Bulamayacağınız Youtube’daki Gizli Özellikler

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır