5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu

Ana Sayfa » Sanat » 5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu
5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu

3GPP organizasyonunun hazırlamış olduğu yeni 5G logosunu kamuoyunun beğenisine sundu.

Ağ standartlarını belirleyen dünyaca bilinen 3GPP, 5G‘ye ait logoları paylaştı. Ayrıca Avrupa Birliği tarafından 2020 yılına kadar tamamlanması bekleniyor. Oluşturulan logolara bakılacak gibi olunursa önceki ve diğer logoları andıran stilden uzaklaşmamış gibi duruyor. Zaten bir çok veri bağlantısıyla ilgili firma bu tür bağlantıyı simgeleyecek üç adet üst üste yer alan bizim tabirimizle Wi-Fi görünümünden uzaklaşmıyor. Fakat mantıksal olarak 2018‘de 4G’yi geçersiz kılacak veri ağı olan 5G’ye karşı özel bir çalışma yapıldığını iddia ediliyor.

Dördüncü neslin yaklaşık 10 katı veri iletim hızı sağlayacak olan 5G’nin testleri Japonya gibi teknoloji ülkelerinde çalışmalar için şimdiden kollar sıvanmış durumda. Hatta ülkemiz içerisinde 5G teknolojisi üzerine çalışmalar başlamış. Vodafone 2016 yılının Eylül ayında bir ilke imza atarak 10 gigabit hıza ulaşmayı başarmıştı.

Logoları karşılaştırırsak 4G’nin logolarına göre 5G logosundaki kabartmayı rahatça fark edebiliyoruz. 5G teknolojisinin logosuna tam anlamıyla bakarsak veri bağlantısı temsile den yeşil renkli desenler hızı vurguluyor olabilir.

 


5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi! Haftanın Film Önerisi #2 Yemekteyiz Pakize Baş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Galaxy S9 ‘Akıllı Tarama’ özelliği ile gelecek Gayri Resmi Hesap El Bab’da bir gün geçirdi İntel 8. Nesil İşlemcileri Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır