ABD’nin Dizüstü Bilgisayarları Yasaklamasının Asıl Sebebi Ortaya Çıktı

Ana Sayfa » Gündem » ABD’nin Dizüstü Bilgisayarları Yasaklamasının Asıl Sebebi Ortaya Çıktı
ABD’nin Dizüstü Bilgisayarları Yasaklamasının Asıl Sebebi Ortaya Çıktı

İsrail‘in IŞİD‘e yapmış olduğu saldırı sonucu ABD hükümetinin dizüstü bilgisayarların yasaklanmasına yol açtı.

İsrail‘in siber operatörlerinin, ticari bir uçakta ABD‘yi havaya uçurmak için IŞİD‘in bir dizüstü bilgisayar bombası geliştirme planlarını ortaya çıkardığı bildirildi. IŞİD dizüstü bilgisayarın bataryasına erişip bunu bir bomba aracı olarak kullanacaktı. Bu nedenle de uçakla birlikte büyük bir patlamayla facia ile son bulacaktı. İsrail casusları, dizüstü bilgisayarları ve cep telefonlarından daha büyük diğer aygıtları taşıma konusundaki 21 Mart yasağıyla sonuçlanan Suriye‘de bomba üreten hücrenin ağını kesmeyi başardı. Bu yasak çarpıcı olmak üzere Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika‘daki seçkin hava limanlarından gelen tüm doğrudan ABD uçuşlarında uygulanmıştı.

turkish-airlines

Yapılan haberlere göre ABD Başkanı Donald Trump‘ın Mayıs ayında Rus yetkililerle paylaştığı gizli istihbaratın kaynağı, İsrail‘e ait bilgisayarların kesilmesiyle elde edilen bilgilerdi. Fakat olayın asıl nedeni sızınca bu sayede dizüstü bilgisayarların uçağın yolcu bölümüne sokulmasının neden yasaklandığı ortaya çıkmış oldu. Önceki bilgilerde sadece bir dizüstü bilgisayarın bomba olarak kullanılabilir olmasıydı. Olayın arkasında İsrailli casusların IŞİD‘e yapmış olduğu sızma sonucu ortaya çıkmıştı. Fakat Rus yetkililerine yapılan açıklama sonucu asıl neden ortaya çıkmış oldu.

ABD yasağı ne zaman kaldırır?

Yasak kalkar mı tam olarak kimse bilinemez. İsrailli casuslar bunu öğrense de başka bir grubu bu yöntemi kullanabilir ve büyük bir faciaya sebebiyet verebilir. Eğer ortaya çıkan haberler doğruysa bu yönde alınan kararları doğru buluyoruz. İhtimallere dayanarak serbest bırakılsaydı belki yüzlerce kişinin ölümüne sebep olabilirdi.

İlginizi Çekebilir :  YouTube Çift Tıklama Özelliği Getirdi

ABD’nin Dizüstü Bilgisayarları Yasaklamasının Asıl Sebebi Ortaya Çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Popüler Yabancı Dizi Siteleri Erişime Engellendi xHamster Hackerların Kurbanı Oldu! 2016 Yılında Gerçekleşen Bilimsel Gelişmeler Despacito Adlı Şarkıyı Birde Türkçe Haliyle Dinleyin GRID Ücretsiz Oldu Microsoft ve Facebook’un denizaltı veri kablosu tamamlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır