ABD vize başvurularında sosyal medya hesapları incelenecek

Ana Sayfa » Gündem » ABD vize başvurularında sosyal medya hesapları incelenecek
ABD vize başvurularında sosyal medya hesapları incelenecek

Alınan yeni karara göre ABD vize başvuruları için kişilerin sosyal medya hesaplarını inceleyecek.

ABD‘ye göç etmek için bir çeşit vize başvurusu yapmayı düşünüyorsanız, bazı sosyal medya bilgilerinizi vermeniz gerekebilir. Bir ABD vize si için başvuran hemen her bireyin, son beş yıl içinde belirli platformlarda kullanılan herhangi bir sosyal medya kolunu teslim etmesinin yanı sıra herhangi bir telefon numarası vermesi ve aynı süre zarfında kullanılan e-posta adresleri verilmesi istenebilir.

ABD vize başvurularında ülkenin güvenliği için daha detaylı bilgilere erişmek istiyor

Önceden, bu bilgi, yalnızca daha dikkatli bir inceleme gerektiren vize başvurularından talep edilirdi. Örneğin kayda değer terörist faaliyet gösteren bölgelere seyahat edenler gibi. Ancak, bir kez yürürlüğe girdiğinde, bu kural değişiklikleri, neredeyse tüm başvuru sahiplerinin bu bilgileri sunmasını gerektirecektir. Ancak, diplomatik ve resmi vizeler için başvuruda bulunan tek istisna olabilir. Ancak, Dışişleri Bakanlığı‘nın belgeleri sadece “çoğu” “rutin olarak” istenmeyeceği için sosyal medya bilgilerini vermeleri gerekebilir. Eğer işi riske atmak istemiyorsanız bunu karşı taraftan istenmeden önce gerçekleştirmelisiniz.

Geçen yıl, İç Güvenlik Bakanlığı, sosyal medya bilgilerinin göçmenlerin resmi kayıtlarına dahil edilmesine izin veren yeni bir kural getirdi. Ancak sosyal medya kollarını dahil etme ve vize başvuru protokollerine yapılan aramalar Trump yönetiminden önce geliyor.

ABD vize başvurusu değişikliğinden 15 milyon kişi etkileneceği söyleniyor

Dışişleri Bakanlığı‘nın önerdiği değişiklikler, göçmenlerin seyahatleri ile ilgili olarak, başka bir ülkeden sınır dışı edilip edilmedikleri ya da başka bir ülkeden uzaklaştırılıp uzaklaştırılmadığı ve akrabalarının herhangi birinin terörist faaliyetlerle ilişkilendirilmeleri gibi soruları da içermektedir. Başvuru sahipleri ayrıca ankette listelenmemiş platformlarda kullanılan sosyal medya platformunu açıklama seçeneğine de sahip olacaklardır. Yaklaşık 15 milyon vize başvurusu değişiklikten etkilenmeyi bekliyor.


ABD vize başvurularında sosyal medya hesapları incelenecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Panasonic Bükülebilir Batarya Projesine Başladı! Android Gboard Uygulamasına Emoji Algılama Özelliği Geldi Google Arama Motoru’nun Arayüzünü Değiştirdi! Samsung QLED TV Standı Tasarlayanlara Ödül Verecek Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği getirecek SoftBank 30 yıl içinde 10.000 IQ’lu yapay zeka hedefliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır