v Acer'in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı - Webtakibi

Acer’in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı

Ana Sayfa » Gündem » Acer’in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı
Acer’in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı

Acer tarafından ortaya çıkan tablette Chrome OS işletim sistemi içerdiği ortaya çıktı.

Google ait olan Chrome OS işletim sistemine ait henüz tablet yapmadı. Dizüstü bilgisayarlar ve tabletler olarak ikiye katabilen hibrid dizüstü bilgisayarlara güç veriyor ancak bu bulut tabanlı işletim sistemini çalıştıran uygun bir tablet görmüyoruz. Görünüşe göre o kadar uzakta olmayabilir. Raporlara göre Acer, Londra’daki yıllık BETT fuarında ilk Chrome işletim sistemli tableti açıkladı.

Acer’in tableti BETT fuarında görüldü

Bu ay Londra‘daki BETT fuarında birkaç yeni Chromebook tanıtıldı. Problem ise, Chrome işletim sistemi tarafından desteklenen herhangi bir tablet resmi olarak ilan edilmediği fark edildi. Ancak Chrome OS çalıştıran bir Acer tabletinin bir görüntüsünü yakaladı gibi görünüyor. EdTech uzmanı ve Bilişim Sistemleri araştırmacısı Alister Payne, Chrome OS‘de çalışan bir Acer tableti gibi görünen bir fotoğrafa tweet yaptı ve fotoğraftaki cihazın resmi olarak piyasada olmadığını ve Chrome işletim sistemine sahip bir tabletin olduğunu söyledi.

Acer resmi olarak Chrome OS işletimine sahip tableti duyurmadı

Fotoğraftaki aygıtın 8 ila 10 inçlik bir ekranı var gibi görünüyor. Maalesef, şuana dek ilk Chrome işletim sistemi destekli tableti olabilecek özelliklerle ilgili hiçbir bilgi mevcut değil. Bu nedenle bu tablet için net bir sonuç söylenemez. Burada, Payne’in tweetinin silindiğinden ve açıklama yapılmadığından söz etmeye değer. Acer, konuyla ilgili henüz yorum yapmadı ve dünyanın ilk Chrome işletim sistemi destekli tabletini başlatma planları hakkında ima etmedi. Acer resmen başlatmayı planlıyorsa önümüzdeki aylarda bu cihaz hakkında bir şeyler duyabiliriz.

Acer’in ürettiği ilk Chrome OS destekli tablet ortaya çıktı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Football Manager 2018 Playstore’da ön siparişe açıldı Türk geliştiriciden IoT tabanlı dünyanın ilk akıllı çay demleme otomatı Ortak İnternet Kullananlara BTK Tarafından SMS Doğrulaması Getiriliyor Uber, Cinsel Taciz Araştırmasından Gelen Tüm Önerileri Kabul Edecek Prisma’ya Video Desteği Geldi Altuğ Verdi’yi şehit eden İsmail Hakkı Saracoğlu kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır