Activision Blizzard, mobil oyunlardan 2.08 milyar dolar kazandı

Ana Sayfa » Spor - Oyun » Activision Blizzard, mobil oyunlardan 2.08 milyar dolar kazandı
Activision Blizzard, mobil oyunlardan 2.08 milyar dolar kazandı

Activision Blizzard, mobil oyunlardan ve 2017 boyunca yan satışlardan 2.08 milyar dolar gelir elde etti.

Şirket, bu hafta başında, yılın son çeyreğine ilişkin konsolide finansal raporunun bir parçası olarak açıkladı. 31 Aralık tarihinde sona eren son üç aylık dönemde Android, iOS ve yan satışlardan 579 milyon ABD dolarına ulaşırken, yıllık bazda yüzde 28 artış kaydedildi. Activision Blizzard’ın mobil iş dünyası, şirketin bilgisayar birimi ve diğer konsol girişimlerden daha fazla olmakla birlikte yıllık yüzde 30 gibi bir büyüme gördü. 2017’de 2.39 milyar dolarlık konsol geliri bunu yakından takip etti. 2018’e girerken firmanın bazı endüstri gözlemcileri tarafından Android ve IOS girişimlerinin büyümeye devam etmesi bekleniyor. Ayrıca 2019’un başlarında en karlı bölünme potansiyeline sahip olacağına inanıyor.

Activision Blizzard, birçok popüler oyunlara sahip

Activision Blizzard‘ın 2015 alımıyla ABD’deki en yüksek hasılat yapan akıllı telefon ve tablet oyunlarından Candy Crush Saga ve Candy Crush Soda Saga‘ya sahipler.  En popüler Candy Crush oyunlarından ikisi, ciro açısından iyileşmeye devam etmekte. Ayrıca video oyun geliştiricisi/yayıncısı, on dört ardışık çeyrek için ABD’de ilk on en yüksek hasılat yapan mobil oyun oyunlarından biri olduklarını vurguladı. Firma mobil performansını oyun yoluyla açıklamadı. Ancak Candy Crash serisi ve Hearthstone’ın en karlı projeleri olduğuna inanılıyor. Ayrıca her ikisi de gelirlerinin tamamı mikro işlemlerle üretiliyor.

İlginizi Çekebilir :  PUBG 100.000 kişiyi oyundan banlayacak

Activision Blizzard, mobil oyunlardan 2.08 milyar dolar kazandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Jandarma Sözleşmeli Bilişim Uzmanları Arıyor E Haciz nedir? E Haciz sorgulama nasıl yapılır? Popup Reklam Kullanan Siteler Cezalandırılacak Herkes Outlook.com’un Office 365’in Yeni Bedava Sürümünü Bekliyor Sürücüsüz Araçlar İçin Samsung’da İlk Adımını Attı Özelliklerine göre en iyi akıllı fişler 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır