Adil Kullanım Kotası Tamamen Kalkıyor!

Ana Sayfa » Gündem » Adil Kullanım Kotası Tamamen Kalkıyor!
Adil Kullanım Kotası Tamamen Kalkıyor!

Türkiye’de bir çok internet kullanıcısını zıvanadan çıkartan akıllı kullanım kotası ile ilgili Bilgi Teknolojileri Bakanlığı resmi sitesinden açıklama geldi.

Geçtiğimiz günlerde de Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından yapılan açıklamada, Adil Kullanım Kotası ile ilgili iyileştirme çalışmaları yapıldığı ve yakın zamanda değişikliklerin uygulanacağını söylemişti.

Şimdilik Akıllı Kullanım Kotası tam olarak kalmasa, 2018 yılında tamamen kaldırılacağını kesin bilgi olarak verebiliriz. Bunun dışında 2018’de AKK uygulamasının kapatılacağının yanında bir kaç maddelerde oynanmış durumda. Şimdi ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)‘nın resmi internet sitesinde verilen bilgileri kısa olarak sizler için derledik. Ama aşağıda verilen maddelerin yürürlüğe girmesi 2 ay içerisinde olacağı söyleniyor.

 

Limitsiz/sınırsız olarak duyurulan ve AKN uygulanan internet tarife ve paketlerinde, tüketicilere doğru bilgi verilecek.(Paketteki AKN uygulaması bilgileri verilecek)

İnternet kullanıcılarına AKN kullanımı hakkında %80 kullanım ve %100 kullanım ve AKN aşımından sonra uygulananlar kısa mesajlar şeklinde bilgilendirilecek.

AKN uygulanan internet tarife ve paketlerinde AKN sonrası veri indirme hızının en az 128 Kbps olacak.

Sabit genişbant internet hizmetleri kapsamında AKN sonrası erişim hızının % 50 oranında arttırılacak.

02:00-08:00 saatleri arasında internet kullanımlarının AKN’ye dâhil edilmeyecek.

31.12.2018 tarihi itibarıyla AKN uygulamasına son verilecek.

btk-basin-aciklamasi

Açıkçası bir çok kişi bu habere mutluluk duyarken 1018 yılında kapatılması ne kadar biraz zaman alacaksa da yinede bir çoğumuza Türkiye’deki internet kullanımı için yeni umut kaynağı doğabilir.


Adil Kullanım Kotası Tamamen Kalkıyor! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E3 2018 etkinliğinde neler duyurulacak? Galaxy S10 modelinden yeni detaylar ortaya çıktı Sony VISION-S elektrikli otomobil konseptini tanıttı Yandex Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nda çalışacak YouTube’da çevrimdışı izleme özelliği 125 ülkeye genişletildi Google Play 2017 yılının en iyi uygulamalarını açıkladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır