Adil Kullanım Kotasında Yeni Dönem 1 Mayıs’ta Başlıyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Adil Kullanım Kotasında Yeni Dönem 1 Mayıs’ta Başlıyor
Adil Kullanım Kotasında Yeni Dönem 1 Mayıs’ta Başlıyor

BTK‘nın hazırlamış olduğu kararnamede adil kullanım kotasının kademeli olarak kaldırılmasına ilişkin düzenlemeler yarından itibaren uygulanacak.Yapılan düzenlemeye ilişkin olarak 1 Mayıs’tan itibaren (yarın) 02-08 saatleri arasında internet kullanımları dahil edilmeyecek.Adil kullanım kotası uygulaması ise 31 Aralık 2018 tarihinde tamamen kaldırılacak.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından veri hızının iyileştirilmesi ve erişim hızında tüketicinin yeterli performansı alması konusunda ki yapılan düzenleme 1 Mayıs tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Son aylarda sürekli gündeme gelen bu konu kullanıcıları epey rahatsız etmiş durumdaydı.Başlatılan imza kampanyaları ve yazışmalar bu konuda yeni bir düzenleme getirilmesine ilişkin konuda yankı buldu.Bunları göz önüne alan BTK, paketlerde sunulan kota miktarına ulaşıldığında AKN sonrası hız değerinin ihtiyacı karşılamadığı yönündeki talep ve şikayetleri değerlendirerek, gerek mobil gerekse sabit internette AKN sonrası hız değerlerinde iyileştirmeye ilişkin de düzenleme yaptı.

Yapılan Değişiklikten Sonra Hızlar Nasıl Olacak ?

Buna göre, 16 Mbit/s hızında AKN’li paketi bulunan bir abone, AKN veri miktarına ulaştığında indirme hızı asgari 5 Mbit/s olacak ve abone bu hızda fatura dönemi sonuna kadar internet hizmeti alabilecek.

AKN uygulaması tamamı ile 31 Aralık 2018 tarihinde yürürlükten kaldırılacak ve kullanıcıların rahat bir nefes alması sağlanılacak.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Adil Kullanım Kotasında Yeni Dönem 1 Mayıs’ta Başlıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Amiral Gemisi LG G6 Piyasaya Sürülüyor Airbnb Japonya’da Yasal Hale Geldi Family Guy dizisinde İstanbul’a saldırı düzenlendi Türkiye’nin İlk Zombi Dizisi: Gave-Z Twitter’ın Yeni Görünümüne Alışamayanlara Müjde İstanbul’da İnternet Ücretsiz Olacak!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır