Airbnb Japonya’da Yasal Hale Geldi

Ana Sayfa » Gündem » Airbnb Japonya’da Yasal Hale Geldi
Airbnb Japonya’da Yasal Hale Geldi

Japonya‘da uzun bir sürenin ardından Airbnb platformu  yasal hale getirildi.

Japonya ucuz bir ülke değil ve çevrimiçi otel fiyatlarına bakarsanız, birçoğu sundukları ürünler için oldukça pahalı. Hatta geçenlerde YouTube üzerinde belli kitle kazanmaya başlayan bir YouTuber kazançların ne kadar etkili olsa da yaşamın pekte ucuz olmadığını belirtmişti. Bu gibi hizmetlerin, konuk sayısına göre otellere kıyasla oldukça kısıtlayıcı olmadıkları ve çoğunlukla daha büyük ve daha uygun fiyatlı olduğu yerlerde gelişmesine izin verdi.

Airbnb Japonya için bazı kısıtlamalar içermekte.

Bununla birlikte, çoğunlukla Airbnb‘nin yasadışı olarak kabul edildiğini biliyor muydunuz? Yakın zamana kadar Japon hükümetinin nihayet Airbnb gibi hizmetleri yasalaştırdığı durum buydu. Yani ev sahiplerinin artık evlerini yılda 180 güne kadar yasal olarak kiraya verebilecekler. Ancak Bloomberg’den alınan bir habere göre  kayıt yaptırmaları gereken yerel yetkililere bağlı olarak ek sınırlamalar olabileceği anlamına geliyor.

Ne kadar kısıtlayıcı gibi görünse de yasadışı işlerin önüne geçilmesi adına alınmış bir kara olduğundan iyi planlanmış diyebiliriz.

Hizmetin web sitesinde yayınlanan bir yazıda, “Airbnb‘de zaten ev sahipliği yapan binlerce Japon sakinleri için harika bir haber ve ekstra alan kazanmak isteyen yerli halk için dünyanın dört bir yanından gelen gezginlerle paylaşmak için çok gerekli netlik ve kesinlik sağlamaktadır. . Japonya‘nın yerel ihtiyaçlarını yansıtan, net, basit ve anlaşılması kolay olan mevzuatı sıcak bir şekilde karşılıyoruz. ” olarak Japon ev sahiplerine seslendi.


Airbnb Japonya’da Yasal Hale Geldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Güler Sabancı, dünyanın en güçlü kadınları arasındaki tek Türk İntel’in Süper Hızlı Depolama Birimleri Geliyor The Walking Dead 9.sezon tanıtım videosu yayınlandı! Rick ölecek mi? Başakşehir Living Lab İnovasyon Yarışması 2016 Twitter üzerinden Uber’e binlerce destek geldi! Steam Kış İndirimlerinin Tarihi Belli Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır