v Akıllı Asistan Alexa, Şimdi 15.000'den Fazla Yeteneğe Sahip! - Webtakibi

Akıllı Asistan Alexa, Şimdi 15.000’den Fazla Yeteneğe Sahip!

Ana Sayfa » Gündem » Akıllı Asistan Alexa, Şimdi 15.000’den Fazla Yeteneğe Sahip!
Akıllı Asistan Alexa, Şimdi 15.000’den Fazla Yeteneğe Sahip!

Yeni bir habere göre Amazon‘un Alexa dijital akıllı asistan, 15.000’den fazla yeteneğe sahip.

Şirketin dijital asistanı, muhtemelen hayal edebileceğinizden fazlasını yapabilir. Amazon, herkesten önce çıkartarak akıllı asistan alanında büyük ve güvenilir adımlarla durmaksızın ilerliyor. Yetenek sayısı o kadar çoğaldı ki diğer akıllı asistanlara çok büyük oranda fark attı. Amazon‘un akıllı asistanı ile müzik dinleyebilir, Uber hizmetini kullanabilir, banka bakiyenizi kontrol edebilir, rastgele soruları cevaplayabilir, sesli komuta yanıt olarak bir şaka yapabilir ve daha yüzlerce fazlasını yapabilirsiniz. Yeni bir raporda akıllı asistanın şu anda paylaşılan istatistiğe göre 15.000’den fazla yeteneğe sahip olduğu ortaya çıktı.

İlk olarak Voicebot tarafından şirketin akıllı asistanı şu anda 15.000 beceriye sahip olduğu grafikle gösterildi. Daha sonrasında ise bu grafik Amazon tarafından onaylandı ve Alexa‘nın geçen hafta Cuma günü 15.000 yeteneği geçerek artmaya devam ettiği belirtildi.

Alexa‘nın sahip olduğu beceri sayısı hızla artıyor. En son bu yıl şubat ayında teyit edildi. Şubat ayındaki verilerde toplam 10.000 yeteneğe sahip idi. Sadece dört ay boyunca desteklenen yetenek sayısının yüzde 50 arttığı görüldü.

Alexa Akıllı Asistan

Alexa diğer akıllı asistanlara çok büyük fark atmış durumda

Yetenek, aynı zamanda sesli uygulamalar olarak da tanımlanabilir ve rakamları karşılaştırdığınızda, Amazon rakiplerinden çok ilerde. Google Assistant 378 ile biraz daha iyi iken Microsoft’un Cortana‘sı yalnızca 65 yeteneği bulunuyor. Bu istatistiklere göz attığımızda hiçbirisi Amazon‘un akıllı asistanın değerlerine yakın bile olamayacak ve eğer olunacaksa büyük emekler sonucunda uzun bir süre alacaktır.


Akıllı Asistan Alexa, Şimdi 15.000’den Fazla Yeteneğe Sahip! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yemekteyiz Pakize Baş kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Tesla dünyanın en büyük pilini üretti Twitter’ın tweet fırtınası özelliği Android’e geldi Türkiye Takımı, CS:GO Dünya Şampiyonası’nda Yarı Finalde! Samsung Galaxy S9’un fiyatı belli oldu Twitter, Yeni Güncelleme İle Otomatik Gece Modu Getiriyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır