Akıllı Hoparlör: Amazon Echo

Ana Sayfa » Tüketici Elektroniği » Akıllı Hoparlör: Amazon Echo
Akıllı Hoparlör: Amazon Echo

Yıllar önce hayal ettiklerimizden bir teknoloji olan, söylediğimize cevap veren ve yeri geldiğinde dediğinizi yapan bir robot hayal etmişizdir.Ama bu hayal ne kadar gerçekçi olunur bilinemez.(robot ışığı kapat diyemeyiz herhalde).

Hayaller kurmaya devam edelim ve geçtiğimiz bir kaç sene önce çıkan ama fazla kişi tarafından bilinmeyen teknoloji harikası diyebileceğimiz Amazon’un üretmiş olduğu Amazon Echo, sorduğunuz her şeye cevap veriyor ve istediğiniz her şeyi yapıyor. Cihazda işlem yapan kişinin ismi Alexa. Mr.Robot izleyen kişilerin bir çoğu bu cihazı dizi içerisinde yakından tanıyordur. Amazon Echo, takvim, Spotify,hava durumu,haberler gibi bir çok özelliğe sahip. Hatta akıllı bir eve sahip iseniz, evinizi bırakın siz isteyin,Alexa yapsın. Canınız pizza mı çekti? Alexa’ya nasıl bir pizza istediğinizi söylemeniz yeterli o sizin için Dominos‘dan sipariş verebilir. Hatta Alexa’ya sorular sorun o cevaplasın veya sohbet bile edebilirsiniz.

amazonechoalexa

Amazon’un üretmiş olduğu bu teknoloji, fiyatı gayet ucuz diyebileceğimiz türden.(özelliklerine göre)

Amazon Echo’nun fiyatı tamı tamına $179.99 yani yaklaşık olarak doların düşüş ve yükselişine göre 530-550 TL arası değişen fiyatı olmasıyla beraber ücretsiz kargo ile gönderilmektedir. Eğer akıllı ev sisteminiz var ise bu ürün işinize çok yarayabilir.

Haberden,hava durumuna her şeyi sunan bu teknolojinin fazla kullanımı veya vaktini bu cihazla harcayanlar için tembelleştirme ve asosyal olma gibi durumlar yaratacağını seziyoruz.

Peki sizin bu ürünle ilgili düşünceleriniz nelerdir?


Akıllı Hoparlör: Amazon Echo - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İlan Vermenin Hızlı ve Güvenilir Adresi Yeni iPhone çift SIM kartı özelliğine sahip olabilir Enes Batur aylık izlenmede PewDiePie’yı büyük farkla geçti Youtube Türkiye’de En Çok Kazanan 11 Youtube Kanalı ING Hackathon 2016 Yarışması Başlıyor! Ünlü Şarkıcı Siri’yi Şikayet Etti!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır